loading
با سرد مزاجی شوهرم چه کنم

با سرد مزاجی شوهرم چه کنم


خانم های بسیاری هستند که می پرسند: با سرد مزاجی شوهرم چه کنم ؟ در واقع یکی از بزرگترین مسائل زوج ها، رابطه کم و سرد جنسی بین آنهاست! رابطه سرد بین آنها باعث بروز دوری عاطفی می شود که خود عاملی می شود در جهت پس زده شدن توسط همسر. در این مقاله روی سرد بودن شوهر و علل آن متمرکز هستیم البته در این مجموعه مقالات روی روابط جنسی صحیح زوجین راه کارهای عملی ارائه کرده ایم، با ما همراه شوید!

  آیا می توانم شوهرم را گرمتر کنم؟!

فهرست مطالب این مقاله (با کلیک روی هر بخش به آن قسمت می روید)

وقتی زنی همبستری بیشتری می طلبد!
زن با بی حالی مرد چه می تواند بکند!
برای لذت خودمان مسوولیت پذیر باشیم!
اگر شوهر خوابش ببرد!

 وقتی زنی همبستری بیشتری می طلبد! 

وقتی مردی از بیم پس زده شدن، در دادن پیشنهاد پیشقدم نمی شود، ناچار است منتظر شود زن پیشنهاد رابطه جنسی بدهد. وقتی مرد احساس می کند ناچار است همیشه منتظر بماند تا همسرش پیشقدم شود، ممکن است سرانجام تمایل خویش را از دست بدهد. و خبر بد این است که حتی نمی داند چرا این گونه بی احساس شده است.

وقتی این اتفاق رخ می دهد و مرد می خواهد که رابطه جنسی کم تری از زن خود داشته باشد، معمولا زن دچار وحشت از ناکارآمدی خود می شود.

زن به تدریج به جهت از دست دادن فرصت های مقاربت، نیاز به ارتباط جنسی را در خود قوی تر می بیند و معمولا هر چه بیش تر بخواهد، مرد بیش تر تمایل خود را از دست می دهد. تشدید تمایل زن به رابطه جنسی تبدیل به پیامی می شود که مرد قادر به ارزیابی آن نیست. هر قدر مرد تمایل داشته باشد، به سرعت افول می کند و خاموش می شود.

رابطه جنسی مثل ترازو است

رابطه چنسی، ترازوی ظریفی است و عموما مردان بیش از زنان آسیب پذیر برای عدم تعادل هستند. اگر مردی بیش از زن تمایل جنسی داشته باشد و بیش تر بخواهد و در نتیجه صبورانه در پیشقدمی پافشاری کند، به تدریج بر مقاومت زن غلبه می کند و زیر پای زن را جارو می کند و زن به طور خودکار تمنای ارتباط جنسی بیش تری پیدا خواهد کرد.

وقتی زنی به طور پیوسته بیش تر همبستری طلب کند و ناخوشنودی خویش را در این خصوص ابراز کند، مرد اندک اندک احساس می کند دارد تمایل خود را به رابطه جنسی از دست می دهد و احساس می کند در قبال این رابطه مسوول و مکلف است و باید وظیفه یی را در قبال زن برعهده گیرد.

مرد بر خلاف زن نمی تواند تظاهر کند که به هیجان جنسی رسیده است.

اگر مردی نعوظ پیدا نکند و آلت تناسلی اش سفت و سخت نشود، معلوم است که تحریک نشده است. زن به آسانی می تواند تحریک نشدن خود را مخفی کند و وانمود کند که همه چیز عالی است، مرد نمی تواند و در نتیجه این حساسیت افزایش یافته فشار بیش تری را بر مرد تحمیل می کند.

این فشار بیش تر می تواند مرد را فورا از تحریک دور سازد و بی تحرک گرداند.

اگر مرد احساس کند که ناچار است همبستر شود یا نعوظ پیدا کند، هیچ اتفاقی ، منظورم دقیقا همین کلمه است، هیچ اتفاقی نمی افتد. از آن جا که مرد بر خلاف زن نمی تواند تظاهر کند که تحریک شده است، فشار بیش تری در تماس های جنسی را باید تحمل کند.

دوست دارید همسرتان به حرف شما گوش دهد؟ با خرید این محصول، روشهای اصولی و عاشقانه این کار را می آموزید!

 زن با بی حالی مرد چه می تواند بکند؟! 

بسیاری از زوج ها در این مرحله کنار می کشند و رها می کنند. زن متوجه آزردگی یی که مرد حس می کند هست و درمی ماند چه کند. اگر در این خصوص صحبت کند، مرد احساس می کند سرزنش شده است و اگر مرد را تحریک کند، مرد ممکن است احساس خستگی کند یا بی حوصلگی نشان دهد.

خوش بختانه راه حلی برای این مشکل وجود دارد. درست همان طور که وقتی زن حال و حوصله ندارد، مرد می تواند یک همخوابگی سریع و فست فودی داشته باشد، زن نیز می تواند وقتی شوهرش بی حوصله است و او در طلب رابطه جنسی است، از برخی مهارت ها بهره گیرد.

رابطه جنسی کیارش و مارینا

در یک مورد در این نوع ارتباطات میان کیارش و همسرش مارینا؛ زن تماس جنسی بیش تری می طلبید و مرد آن تمایل را نداشت.

مارینا غالبا سرحال بود و وقتی پیشنهاد می داد، کیارش واکنش مناسب نشان می داد. به مدت چندین هفته همه چیز خیلی خوب و عالی پیش می دفت. آنان هفته یی چندین بار تماس جنسی داشتند و گاه در یک روز دوبار با هم بودند، سرانجام کیارش از نفس افتاد، این یک تجربه جدید برای او بود.

هرگز مشاهده نکرده بود زنی بیش از او رابطه جنسی بخواهد.

ابتدا نمی دانست چه گونه به زنش “نه” بگوید و با مارینا همراه می شد. حتی اگر تمایل نداشت. این شیوه چندان مطلوب به نظر نمی رسید، خیلی زود احساس کرد این تماس ها دارد اجباری می شود و رابطه جنسی دیگر شادی بخش و دلپذیر نبود.

این رابطه به نوعی وظیفه یا تعهد تبدیل شده بود و چنان خوش آیند کیارش نبود و کم کم به نوعی اجبار تبدیل شده بود. برای جلوگیری از ظهور چنین احساسی کیارش تصمیم گرفت که به مارینا “نه” بگوید. هنوز چندان روشن نبود چه گونه می تواند نه بگوید بی آن که مارینا آزرده شود و احساس نکند دست رد به سینه اش زده شده یا عواطفش جریحه دار شود. یک شب وقتی از محل کارش به خانه آمد، مارینا او را که به تماشای تلویزیون نشسته بود، روی مبل در آغوش کشید و بعد از چند دقیقه به آرامی شروع به نوازش ران های کیارش کرد.

چگونه نه بگویید

کیارش سعی کرد تندخویی نکند و به آرامی دست خود را روی دست مارینا گذاشت و مانع از نوازش دست او شد و گفت:

امشب خیلی خسته ام، واقعا می خواهم اخبار را تماشا کنم!

کیارش برای این که خیلی پس زننده به نظر نرسد، بدون تامل و تفکر افزود:

چرا به اتاق خواب نمی روی شروع کنی، من بعدا به تو می پیوندم!

کیارش سرگرم تماشای تلویزیون شد و به تدریج گفت و گوی خود را با مارینا فراموش کرد. خسته بود و خواب به چشمانش راه یافته بود که بعد از چهل و پنج دقیقه، صدای آرامی را از اتاق خواب شنید که می گفت:

کیارش من آماده ام!

این صدا مثل جادو بود. به ناگاه از کمر به پایین کیارش، بیدار شد و گفت:

همین حالا خواهم آمد!

وقتی به بستر رفت، مارینا برای انزال آماده شده بود، چون ظرف چهل و پنج دقیقه گذشته بیش از پیش تحریک شده بود و رویای نزدیکی با کیارش موجب شده بود به اوج هیجان برسد.

جای شگفتی نیست که بعد از دو دقیقه دخول، مارینا انزال گردید و چند ثانیه بعد، خود کیارش انزال شد. مارینا خوشحال و راضی بود که به آن چه می خواست دست یافته بود و این یک تجربه مطلوب برای کیارش بود، حتی بهتر از رابطه جنسی فست فودی، زیرا کیارش مجبور نشده بود، اقدامی بکند و در هر صورت توانسته بود حرمت خود را حفظ کند و انزالی که مارینا می طلید به او بدهد.

 برای لذت خودمان مسوولیت پذیر باشیم! 

مارینا به جای آنکه خشمگین شود که چرا کیارش بی حوصله است و در حال و هوای همبستری نیست، مسوولیت ارضای خود را خود به عهده گرفت. این احساس مسوولیت، بسیار سلامت و سالم است. کمال مطلوب این است که در همه عرصه های ارتباط مان نباید شریک خود را برای ناخوشنودی مان، مسوول بدانیم، اما به خصوص در مورد روابط جنسی بسیار دشوار است که نیازهای جنسی خود را بدون خیانت به همسرمان ارضا کنیم.

خلاقیت مارینا او را از وابستگی به کیارش که نمی توانست آن گونه باشد که او می خواست، آزاد کرد. مارینا از آن شرایط، بهترین و بیش ترین بهره را گرفت، به بستر رفت و در خیال خود با کیارش عشقبازی کرد.

مدت طولانی در حال و هوای هیجانی و لمس کردن خود، اندک اندک به اوج هیجان رسید و هنگامی که کیارش دخول کرد، او تقریبا آماده انزال بود.

گفتگو کردن راه حل اساسی

از آن پس کیارش به مارینا گفت چه کار خوبی کرده است که این گونه خود را آماده کرده است و هر وقت کیارش سرحال نبود، این شیوه خوبی بود تا او را سرحال بیاورد، این گفت و گوی کوتاه به مارینا اجازه داد تا به مراتب آزادتر برای بیان احساسات جنسی خود باشد. همچنین تضمین کرد هر وقت نیاز جنسی داشته باشد، امکان ارضا در دسترس است.

اگر مردی خسته باشد و در حال و هوایی نباشد که رابطه جنسی برقرار کند و زن چنان رفتار کند که گویی همه چیز عالی است، مرد به واقع ارضای آسان زن را تایید می کند. در غیر این صورت ممکن است مرد اندک اندک احساس کند، بار این اقدام را بر دوش او گذارده اند.

 اگر شوهر خوابش برد! 

اگر زنی انزال بخواهد و مرد آمادگی نداشته باشد و مرد به خواب رود، زن می تواند به بستر رفته و با شور و شوق بسیار، خود را نوازش دهد. بعد از حدود بیست دقیقه، می تواند چرخی زده به آرامی بدن خود را محکم به بدن همسرش بمالد. وقتی بیدار شود و تمایل شدید همسرش را حس کند که به او فشار می آورد، آن وقت می تواند حرکتی به خود داده، برای خود کسب آبرو کند.

بدین ترتیب هر دو طرف راضی می شوند، زن هرگز احساس نمی کند نتوانسته خواسته خود را برآورده و خود را خشنود کند. این به مراتب بهتر است که وقتی شوهرش در کنارش حضور دارد خود را راضی کند تا این که در تنهایی خود دست به این عمل بزند.

دوست دارید برای همسرتان به لحاظ رفتاری و جنسی جذاب باشید، حتما مقاله زیر را بخوانید!

برای آقایانبرای خانم هامهارت فردیهمسرداری

رابطه زناشوییمرد سرد مزاج

مهدی مقیم اسلاممشاهده نوشته ها

بسیار خوشحالم که به همراه یک تیم متخصص و دلسوز، مهارتهای همسردرای و تربیت کودک را به اشتراک می گذاریم، به امید شادی و طراوت بیشتر خانواده شما...

۴۸ دیدگاه

 • سلام استاد. خیلی ممنون هستیم که به عنوان معلم ما اینقدر اسگل تشریف دارید و باعث میشید ما به شما بخندیم. لطفا این راه را ادامه دهید تا بیشتر تفریح کنیم.

  • سلام بر علی عزیز!
   از اینکه تفریحی به جز مسخره کردن دیگران ندارید، تاسف می خورم و دعا می کنم هر چه زودتر هدفتان را در زندگی پیدا کنید.
   بنده هم در تلاش هستم با بضاعت خودم و مجموعه همکارانم، در راه خدمت به شما، همسرتان (در آینده) راهی برای شادی بیشتر به شما و خانواده محترمتان پیدا کنم!
   امیدوارم والدینتان در کنار همدیگر با آرامش بیشتری زندگی کنند و وقت بیشتری برای شادی و آرامش شما صرف کنند.

 • سلام . آقای مقیم اسلام وقت شما بخیر . نکنه به ذهنم رسید که بد نیست در جریان باشید. ببینید آقا ، درسته که شما خیلی برای این کار تلاش میکنید ، اما متاسفانه فن بیان و تن صدای شما بسیار بد هست . به صورتی که وقتی فیلم های شما رو با همسرم دیدم ، تمام مدت داشتیم به شما میخندیدیم.
  به نظرم بد نیست در دوره ی صداسازی استاد بهرامپور شرکت کنید تا صدای شما از این حالت زنانه خارج بشه. باز هم مرسی از تلاشی که برای بهتر شده زندگی دیگران میکنید

  • با سلام خدمت شما خانم غفاری!
   از نقد شما سپاسگزارم! امیدوارم محتوای ارائه شده براتون ارزشمند باشه (صرف نظر از لحن و قدرت بیان بنده!)
   آرزوی قلبی من برای شما و همسر محترمتان، شادی و آرامش است!
   ارادتمندتان مقیم اسلام

 • سلام خدمت شما جناب مقیم اسلام عزیز
  واقعا صحبت کردن و نوشتن درباره این مسائل کار سختی است و از شما متشکرم که جسارت و شهامت این کار را دارید

  دوستانی که کم لطفی می کنند و در نظرات بی احترامی می کنند توجه داشته باشند که این مسائل، واقعا مسائل مهمی هستند که در زندگی زناشویی پیش می آید و زن و شوهر را درمانده می کند. البته طبیعی است و دوستان احتمالا به دلیل مجرد بودن نمی توانند اهمیت این مسائل را درک کنند

  آقای مقیم اسلام یک خواهشی هم داشتم
  میشه لطف کنید برای مسائل زناشویی، جنسی و درک متقابل زن و مرد از همدیگر کتاب هایی که مورد تاییدتون هست رو هم معرفی کنید.

  • جناب پولادی عزیز!
   عرض سلام و احترام
   معرفی منبع فارسی در این زمینه کمی کار سختی است. ضمن اینکه من معتقدم چون هر انسانی با دیگری متفاوت است، لذا زوجین باید با مطالعه و هم فکری همدیگر آگاهی خود را در این زمینه به خصوص بالا ببرند.
   اگر با این روش موافق هستید، پیشنهاد می کنم کتاب “مریخ و ونوس در اتاق خواب” نوشته آقای جان گری را با همدیگر مطالعه کنید و حتما کنترل کنید که آیا مطلب خوانده شده در مورد همسرتان صحیح است یا خیر! پیشنهاد بعدی ام اینست که اگر رفتاری را در اتاق خواب تجربه کردید و مورد پسندتان نبود، حتما آن رفتار را ترک کنید و اصلا به همدیگر نگویید که در فلان کتاب نوشته بود که زن ها اینگونه دوست دارند و یا مردها اینگونه دوست دارند… کاملا دقت کنید که در اتاق خواب، چه رفتاری مطلوب شماست و حتما رفتار مطلوب را به همسر گزارش دهید.
   فراموش نکنید که روی رفتارهای غیر مطلوب تکیه بیش از اندازه نکنید (سرزنش نکنید)
   زندگی شاد و آرامی برای شما آرزومندم!

  • با سلام و احترام خدمت شما

   معمولا سرد مزاجی علل بسیار زیادی می تواند داشته باشد. با توجه به اینکه بیشتر سرد مزاجی ها از روابط عاطفی ناشی می شود، قویا پیشنهاد می شود که روی روابط عاطفی خود با همسرتان بیشتر تمرکز داشته باشید تا هیجانات را در او زنده کنید.
   ضمنا اگر همسرتان را از این موضوع با خبر کرده اید (میل بیشترتان به روابط زناشویی) و ایشان همچنان به خواسته شما تن نمی دهند، می توانید مراتب را با یک پزشک متخصص درمیان بگذارید و اگر به لحاظ پزشکی، مورد خاصی وجود نداشت روی روابط عاطفی و زیبایی های زنانه متمرکز شوید. در این صورت می توانید از این مقاله نیز استفاده نمایید. مقاله آموزش مسائل زناشویی
   با احترام

 • ممنون استاد حقیقت اینه که شوهرم با اینکه خیلی تلاش میکند باز هم در ارضای من ضعف دارد آیا شما در رابطه با ارضای جنسی من میتوانید کاری انجام دهید؟

  • سلام مجدد
   متاسفانه در برخی از جوامع دختر و پسر بدون اینکه آموزش های صحیح در رابطه با مسائل زناشویی ببینند وارد ازدواج می شوند. در کشور ما نیز به دلیل حساسیت های مذهبی و عرفی این مساله خیلی زیاد به چشم می خورد. احتمال می دهم شما و همسرتان هم در این زمره قرار داشته باشید و این موضوع برایتان مساله ساز شده باشد. برای درمان این مساله راه کارهای بسیاری وجود دارد که در سایت ما می توانید مقاله آموزش مسائل زناشویی را جستجو کند و کمی بیشتر در این رابطه زمان صرف کنید و در کنار این نکته دو پیشنهاد هم برایتان دارم:
   ۱- منابع فارسی و انگلیسی در مورد آموزش مسائل جنسی را مطالعه نمایید. البته در هنگام مطالعه دقت کنید که تمام انسانها خصوصیات کاملا منحصر به فردی دارند و به همین دلیل است که باید بتوانید مدل خاص و لذت بخش خود و همسرتان را پیدا کنید و بر مبنای آن عملکرد بسیار بهتری داشته باشید. سعی نکنید از قالب های کلی تبعیت کنید (کاری که احتمال می دهم تا الان انجام داده باشید) چون این الگوها مربوط به ۶۰ یا ۷۰ درصد جامعه است که شاید شما جزء دسته باقی مانده باشید و در این صورت نه تنها لذت جنسی برای شما و همسرتان بیشتر نخواهد شد، بلکه مشکل دو چندان می شود. البته مطالعه منابع یک حسن بسیار خوب دارد و آن هم کم هزینه بودن و دوری از مسائل شرم و حیا بین زوج و مشاور است.
   ۲- پیشنهاد دوم هم مراجعه به یک مشاور در این مورد است که بتوانید با انجام پیشنهادات او تجربه های بهتری داشته باشید و با مراجعه مجدد، نقاط ضعف را برطرف کنید و در این چرخه رابطه را مدام بهتر کنید تا حدی که خودتان از رابطه جنسی لذت کافی را ببرید.
   در پایان باید اشاره کنم افرادی که تجربه های جنسی قبل از ازدواج داشته اند، ممکن است در عملکردشان دچار مقایسه شوند، که این مساله، کمی کار درمان را سخت می کند ولی با همکاری طرفین و راهنمایی مشاور، این مساله هم قابل درمان است.
   با آرزوش شادی و خوشبختی

 • سلام استاد مقیم اسلام عزیز. امیدارم حالتان خوب باشد و موفق باشید.
  استاد ببخشید یک سوال دارم. همسر من در حین ارتکاب عمل جنسی با من ، عادت دارن که از من انتقاد کنن. مثلا میگن چرا دیروز به مادر من فلان حرف رو زدی یا چرا این کار را کردی و از این دست حرف ها. و اینقدر این مسله به من فشار آورده که واقعا از عمل جنسی با همسرم دلسرد شدم. میشه لطفا به من کمک کنید ؟

  • با سلام و احترام خدمت سرکار خانم لاریجانی زاده!
   یقین دارم با نگاهی که به مساله زناشویی خود دارید در آینده ای بسیار نزدیک، خوشبختی و لذت بیشتری از زندگی خواهید برد!
   برقراری رابطه جنسی بین زوجین، به شدت به عواطف بین آنها قبل از برقراری رابطه وابسته است. این وابستگی زمانی بیشتر خواهد شد که چند سالی هم از ازدواج گذشته باشد. طبیعی است که وقتی احساس خوبی به رابطه جنسی خود نداشته باشید، این عمل برای شما لذت بخش نخواهد بود. به احتمال بسیار زیاد رابطه جنسی برای همسرتان هم لذت بخش نخواهد بود.
   به نظر من برای برخی از افراد انتقاد شنیدن کار بسیار سختی است، چه رسد به آنکه انتقاد کردن هنگام رابطه رخ دهد.
   پیشنهاد می کنم در حین رابطه اگر همسرتان شروع به انتقاد کرد؛ او را در آغوش بگیرید و با محبت به او پیشنهاد دهید که بعدا در این موضوع خاص (رفتار شما) صحبت خواهید کرد و به او بگویید:
   “بیا الان به عشق بازی مان بپردازیم و نهایت لذت را ببریم”
   فقط فراموش نکنید که بعد از رابطه جنسی تان، حتما درباره موضوعات مرود انتقاد با همدیگر گفتگو کنید و البته سعی کنید که از روش های صحیح انتقاد کردن نیز به درستی بهره ببرید. در همین سایت اگر کلمه انتقاد از همسر را جستجو کنید، مقالات خوبی را می توانید پیدا کنید و در صورتی که خواستید همسر حرف گوش کنی داشته باشید می توانید محصول “همسر حرف گوش کن” را از سایت خریداری فرمایید.
   با تجدید احترام و به امید موفقیت بیشتر شما و خانواده دلبندتان!

 • اقای مقیم اسلام نمیدونم چگونه این متن رو بنویسم. با اسم مستعار هم نوشتم که راحت حرف بزنم. من همسرم رو بی نهایت دوست دارم اما دیروز وقتی رفتم منزل با چشم ها خودم دیدم که با مردی دیگه همبستر شده. نمیدونم چجوری خودم رو به کوچه رسوندم . الان هم توی شرکت هستم و گوشی خودم رو خاموش کردم. نمیدونم همسرم متوجه شد که در اون حالت دیدمش یا نه. اما زندگی برای من تموم شده هست. به خلاص کردن خودم دارم فکر میکنم. کمکم کنید

  • جناب آقای فرخی عزیز سلام!
   از اینکه چنین اتفاقی برای شما افتاده است، بسیار رنجیده شدم و واقعا درک چنین شرایطی کار بسیار سختی است. من فکر می کنم در چنین مواردی نیاز باشد با فردی که مورد اعتماد شماست به صورت حضوری صحبت کنید، تا در گام نخست آرامش کسب کنید و بتوانید بهترین تصمیم را در زندگی خود بگیرید و در گام های بعدی هم مساله پیش آمده را در زندگی خود حل کنید.
   قویا توصیه می کنم که هیچ اقدام عجولانه ای انجام ندهید و حتما با مشاوری امین و دلسوز مشورت نمایید.
   صمیمانه برای شما آرامش آرزومندم!
   با احترام

 • سلام علیکم آقای مقیم اسلام. من حاج محمدی هستم مدیر یکی از مدارس راهنمایی در تهران. مایل هستیم از شما دعوت کنیم برای سخنرانی در مورد مهارت مورد نیاز برای زندگی برای دانش آموزان. امیدوارم که افتخار بدید و در مدرسه ما سخنرانی داشته باشید.

  • با سلام و احترام خدمت شما جناب حاج محمدی عزیز
   از اینکه از سایت ما بازدید کردید، بسیار خرسند شدیم و امیدواریم که بتوانیم همکاری های نزدیکی با هم داشته باشیم.
   در صورت تمایل می توانید در ساعات اداری ( ۹ صبح تا ۵ بعدازظهر به جز روزهای تعطیل) با دفتر موسسه تماس حاصل فرمایید تا درباره روند اجرایی کار با هم گفتگو کنیم.

 • مقیم اسلام یک سوالی دارم ازت. به نظر خودت ارزشش رو داشت؟
  منظورم اینه که این همه زمان گذاشتی این همه از دیگران فحش شنیدی و این همه خودت رو مسخره این و اون کردی. فکر هم نمیکنم حتی یک پاپاسی از این سایت درآمد داشته باشی. به نظر خودت ارزشش رو داشت؟
  ممنون میشم این یک بار رو به حرف وجدانت گوش کن و راستش رو بگو

   • آقای مقیم اسلام گرامی. شما مثلا خودتون رو مربی مهارت های زندگی مینامید در صورتی که در برابر یک سوال ساده کوچکترین صبر و تحملی ندارید. من از شما یک سوال عادی کردم اما شما با تند ترین ادبیات به من تاختید. میشه بفرمایید چرا اینقدر عصبی هستید ؟

 • سلام خدمت استاد عزیزم جناب مقیم اسلام بزرگ
  استاد یک سوالی دارم از محضر شما. آیا این صحت داره که آقای پیام بهرامپور از همسرشون جدا شدن ؟ به این دلیل میپرسم که ایشون در مورد رابطه با همسر مطالب آموزشی بسیار خوبی در سایتشون دارن اما الان مدتی هست همسرشون در سمینارها و کارگارهای ایشون کنارشون نیست. خواستم از شما که با استاد بهرامپور در ارتباط هستید سوال کنم. چون برام مهمه که مشاور من کسی باشه که خودش زندگی خوبی داره. ممنونم

  • سلام و ارادت بر پوریای عزیز
   به شما تبریک میگم که مثل پیام عزیز، برای زندگی خود مشاور انتخاب کرده اید و دنبال آموزش و یادگیری هستید.
   تا جایی که من میدانم این مطالب جز شایعه و خراب کردن افراد، هیچ هدف دیگری ندارد. به آموزش و یادگیری ادامه دهید و به این حرفها بی توجه باشید لطفا.
   با آرزوی شادی و نشاط برای شما دوست عزیز

 • سلام استاد. اینکه میگن رابطه جنسی با محارم حرام هست . خب من همسرم به من محرم هست. چکار باید انجام بدم؟ میشه راهنمایی کنید ؟ من یکم گیج شدم

  • سلام و احترام بر شما سرکار خانم کرمی
   به احتمال بسیار زیاد برای اغلب مشکلات جنسی در رابطه زناشویی راه کارهای بسیار موثری وجود دارد. آقای جان گری در کتاب ونوس و مریخ در اتاق خواب، به موارد نسبتا خوبی در رابطه با روابط جنسی میان زوجین اشاره کرده است که باعث تقویت و با دوام تر شدن این رابطه در میان زوج ها خواهد شد.
   از اینکه به دلایل مسائل اخلاقی مجبور شدیم بخشهایی از سوال شما را حذف کنیم عذرخواهی می کنیم، ضمنا شما می توانید با مطالعه این کتاب و یا مراجعه به یک مشاور در این حوزه، مشکلات خودتان را تا حدود زیادی در طول زمان برطرف فرمایید.
   با تجدید احترام

 • سلام استاد. لطفا کمک کنید. همسر من از ترس کرونا الان ۲ هفته هست که از خونه نرفته بیرون. ایشون مغازه دار هست و اگر روزی کار نکنه ما درآمد نداریم. خواهش میکنم به ایشون چیزی بگید. زندگی ما واقعا در این مدت خیلی سخت شده.

  • با سلام و احترام به محضر شما
   ویروس کرونا، هواپیما، افزایش قیمت دلار و مواردی از این دست در کشور ما، تابع رفتارهای هیجانی است و معمولا پس از گذشت مدت زمانی محدود، از تب و تاب می افتد و هیجان های آنها فروکش می کند.
   در حال حاضر شما و برخی از خانواده ها که درگیر این مساله شده اند (حداقل به لحاظ فکری و ذهنی) از این بحران رنج می برند و شاید توکل به خداوند، حفظ آرامش خانوادگی و رعایت کردن موارد بهداشتی که از منابع معتبر صادر می شود، بتواند به حل این بحران کمک کند.
   برای شما آرزوی سلامتی دارم

 • ببخشید استاد من یکی از فیلمهای شما رو الان توی آپارات دیدم و باید بگم خیلی احمقانه بود. واقعا پیش خودت چی فکر کردی که این حرفا رو میزنی ؟ با احترام.

 • اقا مقیم اسلام سلام. سال جدید مبارک باشه. من یک جوان سی و خورده ای ساله هستم که هیچ موفقیتی در زندگی خودم نداشتم. خیلی بی هدف درس خوندم و بعد از تموم شدن درس الاف و بیکار هستم. خیلی وقت ها به مدرس های موفقی مثل شما و امثال شما حسودی میکنم و حتی میام توی سایت های شما فحاشی میکنم. میدونم کار بدی هست اما میشه گفت تنها تفریحی که من دارم مردم آزاری هست. خیلی حالم بده وقتی میبینم دوستان قدیمی من الان موفق شدن اما من هیچی نیستم. حتی گاهی به فکر خودکشی میفتم. اما میدونم که هیچ استعداد مفیدی ندارم و از شما درخواست دارم که به من کمک کنید تا زندگی من از این وضع لجن در بیاد.

  • سلام بر شهرام (علیرضای عزیز)
   از اینکه بالاخره با خودت کنار اومدی، بسیار خوشحالم. البته من هم از شنیدن ناسزا و حرف های رکیک خوشحال نمی شوم ولی چندین بار با شما تماس گرفتم تا علت این کارت را جویا شوم ولی متاسفانه صلاح نداستی که تلفنم را پاسخگو باشید.
   به نظر من همینکه الان با خودت صادق بودی و تصمیم گرفتی که بر این مشکل غلبه پیدا کنی، یک قدم بسیار بزرگ برداشته ای، باور کن من در شما نکات بسیار مثبت می بینم و باور کن که تمام رفقای شما هم به این توانمندی شما باور دارند ولی خب به این نکته هم اشاره دارند که شما توانمندی هایت را در راه منفی به کار می بری.
   اگر دوست داشته باشی می توانی تلفنی با هم بیشتر راجع به این موضوع صحبت کنیم.
   امیدوارم که موفقیت نزدیک باشد.
   با احترام

   • استاد به نظرم موضوع توانمندی که کلا شوخی است. من هیچ توانمندی ندارم. بارها تلاش هم کرده ام اما متاسفانه اطرافیان به من میگویند که تو خیلی احمق و پپه هستی و هیچ هنری نداری. ترک تحصیل کردم و از جمع ها هم فراری هستم. حتی نمیدونم به چه علاقه دارم. به هر حال حلال کنید.

    • سلام مجدد
     عزیز دلم شما که شماره من رو دارید، تماس بگیرید تا با هم راجع به مشکلاتتان صحبت کنیم. یقین بدان که افراد شبیه شما در جامعه بسیار زیادند و از این افراد تعدادی تصمیم می گیرند که زندگی خود را عوض کنند و برخی هم البته تصمیمات اشتباه می گیرند. امیدوارم از این به بعد زندگی ات را به گونه بگذرانید که مجبور نباشید از دیگران حلالیت بطلبید! مطمئن باش اگر دوست داشته باشی، در کنارت خواهم ماند تا رسیدن به موفقیت

     • آقای عزیز این چه نوع صحبت کردنه؟ اولا من کجا شماره شما رو دارم ؟ کدوم تماس ؟ درباره چی حرف میزنید؟ در ضمن من یک اشتباهی کردم و مشکلم رو به شما گفتم . از دوستانم شنیده بودم که شما مشاور خوبی هستید . اما در جواب هر نوع توهینی که خواستید در لفافه به من کردید. امثال من زیادن ؟؟؟ یعنی چی این حرف ؟ جوری زندگی کنم که نیاز نباشه حلالیت بطلبم ؟ این چه طرز صحبت کردنه ؟ یعنی شما اینقدر پاک و معصوم هستید که تاحالا از کسی حلالیت نطلبیدید ؟؟ طلب حلالیت کار بدی هست که اینقدر بهش دید منفی دارید ؟
      نه آقا جان ما یک اشتباهی کردیم و خواستیم مثل شما مثلا آدم موفقی باشیم خبر نداشتیم که باید عاطفه و احساسات خودمون رو سر ببریم. نخواستیم. من یک آدم آس و پاس باشم بهتر از اینه که همه رو به چشم نوکر و غلام خودم ببینم.
      موفق باشید

 • با سلام و احترام به شما استاد گرانقدر . من به تازگی نامزد کردم . همسر من از برادران اهل سنت هست و ساکن یکی از شهر های نزدیک مرز پاکستان هستند . قرار هست بعد از ازدواج ما هم به اونجا برویم . البته ناگفته نماند که تا حدودی من را به زور شوهر دادند اما ایشون مرد بدی نیست و همیشه به من احترام میگذارد . مدتی هست متوجه شدم که احتمالا ایشون از نظر جنسی کاملا سرد هست و توانایی بچه دار شدن را هم ندارد . البته این یک حدس هست و من هنوز اطمینان ندارم . از طرفی هم ایشون از خانواده هایی هستند که کمی در افتادن با آنها خطرناک هست و نگران جان خانواده خودم هستم . به نظر شما چکار کنم که همسرم بدون اینکه من را نابود کند به آزمایش جنسی تن بدهد ؟ خواهش میکنم به من کمک کنید.

 • سلام آقای مقیم اسلامی . من همسر همون شخصی هستم که چند روز پیش با یک زورگیر درگیر شد و او را تصادفا کشت . میشه از شما سوال کنم به چه دلیل به همسر من توصیه کردید که خودش رو به پلیس معرفی کنه؟ الان همسر من برای دفاع از خودش اعدام بشه و من بیوه بشم مشکل شما حل میشه ؟؟ خواهشا نگید حق به حق دار میرسه و از این جور شعار ها ندید که اگر بدید معلومه اصلا از وضع دادگاه ها خبر ندارید . الان همسر من با هر زنگی که میخوره یک متر به هوا میپره . در صورتی که اون فردی که کشته شده اصلا ارزش این همه نگرانی رو نداره و اون آدم یک موجود پست و نخاله بوده . خواهش میکنم دیگران رو جوری راهنمایی کنید که جونشون رو از دست ندن !!!!!!!!!

 • با سلام و احترام خدمت شما استاد گرامی. جناب استاد مدتی هست مقاله و فیلم جدید روی سایت بارگزاری نفرمودید آیا دلیل خاصی داره؟ من به تازگی با شما آشنا شدم و تمام مقالات و فیلم های شما رو مشاهده کردم و بی صبرانه منتظر مطالب جدید شما هستم. برقرار باشید.

  • با سلام و احترام خدمت شما جناب محمدی عزیز
   باعث افتخار ماست که مطالب این موسسه مورد توجه شما قرار گرفته است!
   حقیقت امر این موسسه و مجموعه یکی از رسالت های اجتماعی بنده است و متاسفانه به دلیل مشغولیت های زیادی که اخیرا پیدا کرده ام متاسفانه نتوانسته ایم محتوای جدیدی تولید کنیم به جز محصولات و مقالات قبلی، امید به خداوند داریم که بتوانیم در آینده ای نه چندان دور محتواهای جدیدی تولید کنیم و در اختیار مخاطبان عزیزی چون شما قرار دهیم.

 • سلام اقای مقیم اسلام ببخشید من چند روز پیش در یکی از سمینارهای آنلاین آقای دکتر شیری شرکت کردم و ایشون در قسمتی از سمینار با اشاره به آقای بهرام پور گفتن که : بهرامپور یک استادی داشت ( شما رو میگفت) که این استاد رو وارد کار تدریس کرد. اما چون ایشون آدم پپه ای بود (عین همین عبارت رو گفت) الان آلت دست همه شده. خواستم به شما بگم که این حرفا رو پشت شما دارن میزنن. لطفا یک کلیپ پر کنید و جواب قاطعی به این افراد بدید.

 • سلام مهدی جان . من یه سوالی دارم البته اگه شعورت برسه که جواب بدی . چون قبل از تو از یه مشت مدرس گاو و گوسفند دیگه هم پرسیدم ولی عقلشون نمیرسید . حالا بگو ببینم بلدی یا نه ؟ من یه زن دارم که روزی سه بار ترتیبشو میدم ولی هنوز ارضا نمیشم . به نظرم زنم از ته دل مایه نمیذاره . به نظرت جلو چشمش بهش خیانت کنم توی تحریکش تاثیر داره یا نه ؟ برم یواشکی یه زن دیگه بگیرم ؟ جااااااااااااااااااااااان عواااااااااااااااااااااا این گوی و این میدان . جواب بده بینم

 • سلام بر شما استاد بزرگوار جناب آقای مقیم اسلام عزیز. قربان ازتون یک سوالی دارم در مورد رفتار با یکی از دوستانم. من فرد بسیار مذهبی و اهل جلسه و روضه هستم اما یکی از دوستانم بسیار فرد بی قید و ببخشید هرزه ای هست. به طوری که گاهی این بی قیدی و بی بند و باری باعث میشه که من هم اذیت بشم. مثلا همیشه از روابط نامشروع خودش و نوشیدن نجسی برای من خاطره تعریف میکنه. مثلا میگه ۲ لیتر مشروب خورده و به سبک فیلم های غیر اخلاقی اون رو روی اندام های شرمگاهی اون خانم ریخته و خورده. ببخشید که اینقدر واضح صحبت میکنم. فقط میخوام بدونید با چه فرد لاقیدی سروکار دارم.

  راستش سوالم از شما این هست که آیا راه نجاتی برای دوست من وجود داره ؟ ایشون مرد خوش قلبی هست و فقط کارهای غیر اخلاقی میکنه. در صورتی که نانش حلال هست و اصلا به کسی هم ظلم نکرده. میخوام نجاتش بدم از این وضع. ازتون خواهش میکنم به من بگیر باید چه کار کنم.

  یک دنیا از شما ممنونم.

  • با سلام و احترام خدمت شما دوست عزیز
   من فکر می کنم پاسخ به این سوال در طول تمام قدمت بشر وجود داشته است و انسانهای شریفی مثل شما در این راه تلاش های بسیار زیادی انجام داده اند.
   اولا که به شما به خاطر این مرامتان تبریک می گویم و امیدوارم در این راه سرفراز باشید. ضمن اینکه برداشت من این است که نظر دادن در این موارد بسیار بسیار تخصصی است و قطعا از دایره توانمندی های بنده خارج است ولی چون بنده را صاحب صلاحیت تشخیص داده اید، نکاتی را صرفا جهت پیشنهاد عرض می کنم؛
   ۱- یادمان باشد که هدایت دست خداوند متعال است. البته این بدان معنا نیست که ما تلاشمان را نکنیم بلکه باعث می شود که اگر نتیجه مطلوب حاصل نشد، ناراحت نشویم!
   ۲- همانطور که بسیار خوب و درست اشاره کردید، ایشون فرد بسیار خوبی است که کار اشتباهی هم مرتکب می شود. مثل تمام انسانهای خلق شده روی کره زمین! این باعث فکر باعث می شود که ما نسبت به ایشان حس خود برتر بینی پیدا نکنیم و احساس نکنیم که باید دستش را بگیریم و نجاتش دهیم!
   ۳- با توجه به روزگاری که در آن زندگی می کنیم و پر است از نصحیت زدگی، در مورد این ویژگی به صورت مستقیم صحبت نکنید و تلاش نکنید که او را مدام نصیحت کنید که دست از این کارها بردارد.
   ۴- هر وقت که او از اعمال خود تعریف می کند، شما به صورت او نگاه کنید و با کمال جدیت و البته مهربانی بگویید که شما اصلا به این کار علاقه ای ندارید و این کار را گناه می دانید و از آن دوری می کنید ولی بلافاصله یکی از نکات مثبت دوستتان را به او یادآوری کنید و مثلا بگویید که به نظر من تو آدمی هستی که روزی حلال کسب می کنی، میشه به من هم بگی چطور این کار را می کنی و … در واقع با این کار، لذت تعریف کار اشتباه را از او می گیرید و او بعد از مدتی متوجه می شود که شما حساسیتی روی این موضوع ندارید (شاید اصلا چنین کاری را نمی کند و فقط می خواهد دست روی نقطه ضعف شما بگذارد) و ضمنا گوش شما جایی برای چنین حرفهایی نیست!
   در انتها باید عرض کنم که تغییرات معمولا طولانی مدت رخ می دهند
   به امید موفقیت برای شما و دوستتان

 • سلام استاد گرامی اقای مقیم اسلام عزیز.
  من مدتی هست که به نیویورک مهاجرت کردم و با یک خانم آمریکایی که در شغل مدلینگ هم هستن ازدواج کردم. زمانی که در ایران بودم طیق فرهنگ ایرانی رفتار میکردم مثلا خیلی غیرتی بودم. اما الان انگار بی غیرت شدم. مثلا وقتی همسر من با مردای دیگه میخنده و شوخی میکنه اصلا برام مهم نیست یا حتی الان مدتی هست که خودم عکس های خانمم که لباس بازی هم میپوشه رو برای دوستانم در ایران میفرستم تا ببین من چه زنی گرفتم ! از طرفی با این موضوعات دیگه مشکلی ندارم و از سویی هم به خودم گاهی تشر میزنم که چقدر بی غیرت شدی.
  مشکل من چیه استاد ؟ کمکم میکنید ؟

  • با سلام و احترام جناب پارسای عزیز
   اعتقادات و صحبت درباره آنها نیاز به گفتگوی حضوری و مفصل دارد. اما شاید اندیشیدن به نکات زیر بتواند کمی در اندیشه های درونی شما تاثیر بگذارد. تلاش بنده در این است که با مطرح کردن سوالات زیر کمکی به شما بکنم و به هیچ عنوان قصد این را ندارم که بگویم کدام یک از تفکرات شما (قدیم یا جدید) خوب است یا بد و یا حتی قضاوتی درباره آنها داشته باشم.
   ۱- آیا زمانی که در ایران بودید و به گفته خودتان فردی غیرتی بودید، به رفتار و اعمال خودتان آگاه بودید و یا فقط به خاطر اینکه در یک جو فرهنگی رشد کرده بودید به این صورت فکر می کردید؟
   ۲- الان که مدل دیگری فکر و رفتار می کنید (در مورد همسرتان) آیا به رفتار و اعمال خودتان آگاهی کامل دارید و با انتخاب خودتان این مسیر را در پیش گرفته اید و یا به خاطر جو فرهنگی که در آن هستید، دست به این مدل از رفتار می زنید؟
   ۳- آیا برای انتخاب عقاید، ملاک و یا شاخص قابل قبولی از نظر خودتان دارید؟
   ۴- آیا برای سرزنش خودتان، خط کش فکری قابل قبولی دارید؟ خودتان را با چه شرایطی مقایسه می کنید و مجبور می شوید به سرزنش خودتان بپردازید؟
   پیشنهاد می کنم به این سوالات به دقت و با تمرکز پاسخ دهید و به یک شاخص رفتاری و فکری دقیقی برسید و بر مبنای آن عمل کنید و گذشته را فراموش و از این پس زندگی توام با فکر و دقت بر اساس شاخص های تدوین شده خودتان داشته باشید و دست از سرزنش خودتان بردارید.
   شاد، باصلابت و سلامت باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.