loading

در هنگام انتقاد از همسر چگونه به او احترام بگذاریم

در هنگام انتقاد از همسر چگونه به او احترام بگذاریم

در هنگام انتقاد از همسر چگونه به او احترام بگذاریم

در هنگام انتقاد از همسر چگونه به او احترام بگذاریم ؟! اولین سوالی که مطرح می شود این است آیا می توان در هنگام انتقاد کردن، به او احترام گذاشت، معمولا در انتقاد کردن بعضی از حریم ها شکسته می شود و برخی از زوجین بر این باورند که چون خیلی سریع عصبانی می شوند و خیلی سریع هم آرام، پس این همسرشان است که باید رعایت حال آنها را بکند. ما در این مجموعه مقالات قصد آن را داریم تا با پیروی از اصول معین، به این معضل پایان دهیم، لطفا در ادامه با ما همراه باشید!

در حریم شخصی او وارد نشوید

تقریبا تمام افراد دوست دارند محدوده ای را برای خود داشته باشند یعنی اینکه برای خود اسراری داشته باشند و در زندگی شخصی خود رشد داشته باشند و بتوانند بخشی از زمان خود را برای خودشان بگذرانند و بتوانند خارج از تمام دغدغه های روزمره، زمانی را برای خود داشته باشند و از بودن در آن شرایط لذت ببرند. دقت داشته باشید که وارد شدن به این حریم، می تواند آسیب زننده باشد. اگر فرد نتواند حریم خصوصی خود را حفظ کند، ممکن است به لحاظ جسمی یا روحی به خود یا دیگران آسیب برساند! توجه کنید که انتقاد کردن از این محدوده سلامت روانی فرد را به خطر می اندازد و باعث نگرانی خواهد شد.

انتقاد از قهرمان

برای انتقاد کردن نکات بسیار ظریفی باید رعایت شود با بتواند اثرات موثرتری را به همراه داشته باشد، به این منظور داستان انتقادهای بی موقع از قهرمان اسنوبرد را برایتان مطرح می کنیم و بعد از آن نکاتی درباره نحوه انتقاد کردن از همسر را از نظر خواهید گذراند.

کوین پرس قهرمان اسنو برد سال ۲۰۰۹ در کشور امریکا بود که در زمان مسابقه از دیواره پرت شد و سرش ضربه شدیدی خورد و به مدت ۴ ماه تمام در بیمارستان بستری شد و به سختی از مرگ نجات پیدا کرد! او به دنبال نمایش دادن توانمندی های خود در مسابقات المپیک زمستانی بود که با این حادثه روبه رو شد و به شدت از ناحیه سر دچار آسیب شد. خانواده او به مدت دو سال نیم از او مراقبت کردند تا توانست بهبودی نسبی خود را بازیابد، همچنان که در حال بهبودی و کسب سلامتی خود بود، همچنان رویای راه یابی به المپیک زمستانی را در سر می پروراند و به دنبال موقعیتی بود تا بتواند به خواسته خود جامعه عمل بپوشاند.

شروع مشکلات

اما خانواده با خواسته او مخالفت می کرد و از دست دادن او یا دوباره آسیب دیدن او را نمی توانست تحمل کند و تلاش می کردند تا کوین را از خواسته خود باز دارند، آنها تلاش می کردند با انتقادهای مدام از او، منصرفش کنند ولی او همچنان مصمم بود. به دلیل اینکه کوین برای انجام این کار تصمیم جدی گرفته بود، نظر دیگران نمی توانست او را از ادامه مسیرش منصرف کند.

وقتی کوین در معرض انتقاد قرار می گرفت، زندگی را برای خود و خانواده اش سخت می کرد و تنش در زندگی بالا می گرفت و تقریبا تمام صحبت ها به بحث و درگیری لفظی منتج می شد.

اقدامات همسر و راه حل

طبیعتا همسر او و اطرافیانش به فکر سلامتی او بودند و اینکه دوباره کوین شرایط زجرآور بیمارستان را تحمل نکند، ولی آنها با وارد شدن به حریم خصوصی او در حیطه تصمیم گیری او را دچار بحران بیشتری می کردند زیرا کوین علاوه بر اینکه توانایی خود برای اسنو برد را از دست داده بود و ناراحت این موضوع بود، فشار خانواده مبنی بر دست کشیدن از خواسته خود را هم باید تحمل می کرد لذا در طول مدت دو سال و نیم بسیار پرخاشگری می کرد و به گفته اطرافیانش، با قبل از سانحه تفاوت های چشمگیری کرده بود.

اما واقعیت آن بود که افراد با وارد شدن به حریم شخصی او تعادل روانی او را بر هم زده بودند و تا زمانی که به او مسیر  جدیدی نشان ندادند، نتوانستند به او برای مواجه شدن با مساله اش، کمکی کنند.

 سرانجام همسر کوین با محترم شناختن حریم شخصی و آرزوهای او و با قرار دادن کوین در مسیری که بتواند به دیگران کمک کند تا آنها دچار آسیبهای که او دیده بود، نشوند، توانستند به او کمک کنند که وی بر دیگر توانایی هایش متمرکز شود و از توان خود برای راهنمایی دیگران در استفاده از وسایل ایمنی مانند کلاه، لباس و … بهره ببرد!

هوادارتون هستیم!

 لطفا نظرات و تجربیات مشابه خود را برای استفاده همگان در همین برگه، در بخش نظرات بنویسید!

مهارت فردیهمسرداری

احتراماحترام در انتقادانتقاد کردنانتقاد محترمانهمهارت زندگیهمسرهمسرداریهمسرداری با احترام

مهدی مقیم اسلاممشاهده نوشته ها

بسیار خوشحالم که به همراه یک تیم متخصص و دلسوز، مهارتهای همسردرای و تربیت کودک را به اشتراک می گذاریم، به امید شادی و طراوت بیشتر خانواده شما...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.