loading
راههای جذب مردان

راههای جذب مردان

راههای جذب مرداندر تجربیات کاری ام و مشاوره هایی که به بسیاری از زوج های جوان و میانسال داده ام دریافته ام! جذابیت یکی از عواملی است که همواره زن و شوهر به دنبال آن هستند و دوست دارند همواره در مرکز توجه همسر خود باشند. در ادامه مقاله به راههای جذب مردان و زنان می پردازیم:

البته جذابیت را می توان از دو منظر مورد توجه قرار داد؛

اول اینکه فرد به لحاظ ظاهری مورد پذیرش و دوست داشتنی باشد

و دوم آنکه، به لحاظ رفتاری همسر خود را جذب کند. واضح است که جذابیت رفتاری بسیار عمیق و ماندگارترخواهد بود.

یکی از راههای جذب مردان و زنان، ایجاد و تقویت اعتماد در دل آنها است، لذا در این مقاله قصد دارم به عواملی که اعتماد را در دل مردان (شوهر) مستحکم می کند، بپردازم و در مقاله ای جداگانه به همین موضوع در مورد زنان خواهم پرداخت!

راههای جذب مردان در زندگی های عادی

یکی از مراجعانم به نام ثریا عنوان می کرد؛ از زندگی بسیار خوبی برخوردار است! و شوهرش به معنی واقعی کلمه، به او و فرزندانشان عشق می ورزد، ولی با همه این رفتارهای خوب همسرش، از زندگی خود راضی نبود.

دلیل نارضایتی اش را بد دلی و بد گمانی همسرش معرفی می کرد!  نکته جالب توجه روش زندگی این زوج بود؛

ثریا عنوان می کرد که علی، همه دلخوشی و تفریحاتش را با خانواده خود می خواهد!  یعنی آن که، علی بسیار اهل مسافرت است و همواره دوست دارد با خانواده اش به مسافرت برود. به لحاظ ظاهری و کلامی هم چیزی برای ثریا کم نمی گذاشت و سعی می کرد، روزانه بیش از ۵ بار به همسرش بگوید “دوستت دارم!

برای فرزندانش به دنبال مدارس خوب و با کیفیت است و از هزینه کردن! برای آموزش آنها هیچ نگرانی به خود راه نمی دهد

و هزینه کردن برای خانواده، به نحو چشمگیری زیاد است! و آن طور که ثریا بیان می کرد هر وقت که لباس می خواست، خریداری می شد،

هر وقت وسیله ای (از جمله پوشاک، موبایل، آرایشی، الکترونیکی و …) مورد تقاضایش بود فراهم می شد.

در نگاه اول به نظر می رسید که ثریا به صورت کامل، در ظرف عسل قرار دارد و احتمالا راههای جذب مردان را به خوبی در مورد همسر خود به کار گرفته است و توانسته همسر خود را شیفته و دلبسته ی خود کند!

اما ثریا دوست نداشت با همسرش به مسافرت برود و از این موضوع گلایه مند بود و می گفت که به همسرش بارها گفته است که چرا گاهی با دوستانش به سفر نمی رود و همیشه دوست دارد با خانواده به سفر برود!؟

مراقبت یا حمایت؟

برایم جالب بود به خانواده ای برخورد کرده بودم که خانم خانواده دوست می داشت همسرش با دوستانش به گردش و تفریح برود! و با خانواده نباشد! به نظرم یک چیزی درست کار نمی کرد، احتمالا موضوع آزار دهنده ای وجود دارد که چنین موهبتی مورد بی مهری قرار گرفته است.

به همین دلیل از ثریا در رابطه با همسرش بیشتر پرسیدم؛

من: بهترین خاطرات تان مربوط به چه زمان هایی است؟

ثریا: بیشتر زمان هایی که به خرید می رویم و دو نفری با هم صحبت می کنیم!

من: در زمان خرید چه اتفاقاتی رخ می دهد؟

ثریا: در آن زمان احساس می کنم مراقبم نیست، بلکه با من و در کنار من است!

متوجه شدم از مراقبت های بیش از اندازه رنج می برد و احتمالا دلیل اینکه دوست دارد او را مدام به مسافرت های تنهایی یا با دوستانش بفرستد، همین موضوع است!

من: مراقبت؟! مگه مراقب شما است؟

ثریا: بله! تقریبا همیشه و همه جا همراه ما است و اجازه نمی دهد که هیچ وقت تنهایی جایی  برویم! حتی منزل خواهرم و مادرم هم به تنهایی نمی رویم، ما را می رساند و برمی گرداند، حتی دوست ندارد با آژانس برویم! می گوید: “به این جامعه اعتمادی ندارم، جامعه خیلی ناامن است!” البته همین موضوع هم بیشترین تنش و مشاجره را بین ما ایجاد می کند و شاید به همین دلیل است وقتی به مسافرت کاری می رود، احساس راحتی بیشتری می کنم!

عوامل بی اعتمادی

ثریا از بی اعتمادی شوهرش نسبت به خودش، رنج می برد. در جلسات بعدی متوجه شدم، برخی از عوامل بی اعتمادی شوهرش، اقدامات قبلی ثریا بوده است که به صورت ناخواسته انجام شده است و همین اقدامات و حرف ها، در ذهن شوهرش یک نگرانی همیشگی به وجود آورده است. در جلسات بعدی، سعی کردم به او کمک کنم به مجموعه عواملی دست پیدا کند تا به صورت واقعی رازهای جذب مردان (ایجاد اعتماد) را در مورد شوهرش انجام دهد. در ادامه به برخی از آنها اشاره کرده ام:

راههای جذب مردانایجاد و تقویت اعتماد، موضوعی طولانی مدت است که با تمرین و تکرار به دست می آید! صد البته تقویت اعتماد، کاری پرزحمت است.

توجه کنید، دختر و پسر پس از ازدواج، به صورت ذاتی به همدیگر تا حدودی اعتماد دارند،البته این اعتماد بسیار ضعیف است.

به مرور زمان و با انجام رفتارهای هر دو طرف اعتماد یا کمتر می شود یا شروع به افزایش مینماید.

برای مراقبت از این نهال کوچک دو طرف باید دست به دست هم داده و ریشه های اعتماد را پرورش دهند تا در آینده ای نه چندان دور از ثمرات آن که همان عشق و جذب شدن است، بهترین بهره ممکن را ببرند.

۱- راههای جذب مردان، راستگویی و اعتماد

ممکن است گفتن حقیقت تلخ باشد ولی به رابطه آسیب جدی وارد نمی کند!

بهتر است بدانید شما به عنوان یک زن، در محیطی (محل کار، دوستان، اقوام و غیره) زندگی می کنید! که ممکن است مورد توجه مردان دیگری واقع شوید یا اینکه از طرف آنها مورد آزار (جسمی یا کلامی) قرار بگیرید و این برای شوهر شما خوشایند نیست.

انجام اقداماتی که در شوهر شما این احساس را ایجاد کند که فقط به او دلبسته هستید! و در تلاش برای جلب نظر او هستید، می تواند باعث ایجاد امنیت خاطر در ذهن شوهرتان شود.

به عنوان راه کاری بسیار ساده اما پرقدرت؛ تعریف کردن حقایق روزانه، میتواند در به دست آوردن این امنیت خاطر برای همسر شما کمک کننده باشد. به عنوان نمونه ممکن است غریبه ای در مسیر برگشت به منزل برای شما مزاحمتی ایجاد کرده باشد! شما با تعریف کردن ماجرا برای شوهرتان و کمک خواستن از او برای عدم تکرار چنین مواردی، میتوانید در ذهن او یک برگ برنده ایجاد کنید. زیرا با این کار شوهرتان متوجه خواهد شد که هر اتفاقی (خوشایند یا ناخوشایند) برای همسرش اتفاق بیفتد، او نیز در کمال صداقت و راستگویی، در جریان قرار خواهد گرفت.

البته چگونه گفتن این موضوع به شوهرتان بسیار مهم است!

صداقت بهترین روش

توجه داشته باشید، اگر حقیقتی برملا شود و شما مورد سوال قرار گرفتید!  به هیچ عنوان دو پهلو جواب ندهید،

مطمئن باشید صداقت بیشترین و موثرترین روش پاسخگویی خواهد بود.

همین طور اگر فردی پشت شوهرتان نکته ای را عنوان کرد، برای مثال بدگویی کرد! یا آبروی او را پیش شما برد، حتما قبل از انجام هر اقدامی (حتی در ذهن خود) ابتدا سعی کنید به نیت گوینده پی ببرید!

اگر به صداقت و نیت گوینده مطمئن شدید، مساله را با آرامش با شوهرتان درمیان گذاشته و تلاش کنید از حقیقت ماجرا مطلع شوید!

در واقع یکی از راههای جذب مردان این است که به او این اطمینان را بدهید! حتی اگر مطلبی را بشنوید برای اطمینان، اصل ماجرا را از خود او پرس و جو خواهید کرد!

اگر دارای فرزند هستید، توصیه موکد می کنم به هیچ عنوان از فرزندتان برای جاسوسی از شوهرتان استفاده نکنید!

این کار دو ایراد همزمان دارد؛

اول اینکه شوهرتان اعتمادش را نسبت به شما از دست خواهد داد! و یکی از موثرترین راههای جذب مردان را از دست خواهید داد

و دوم اینکه این کار به شدت آثار تخریبی روی تربیت فرزند شما خواهد داشت! زیرا یکی از عوامل کلیدی در تربیت فرزند یکپارچگی بین نظرات والدین است!

به عنوان مثال پرسش های ساده ای از این دست که امروز بابا با چه کسانی صحبت کرد! با همکاران خانم …   برای اطلاعات بیشتر در مورد تربیت فرزند، می توانید اینجا کلیک کنید!

۲- راههای جذب مردان و احساسات

با توجه به این که معمولا انسانها از طریق دیدن، شنیدن و یا لمس کردن! با اطرافیانشان ارتباط برقرار می کنند.

میتوان گفت یکی از راههای جذب مردان، از طریق برقراری ارتباط صحیح با او است.

به این معنی که ممکن است همسر شما جز دسته افرادی باشد که بیشتر از طریق دیدن ارتباط برقرار می کند! لذا ایجاد جلوه های تصویری برای او میتواند رابطه با او را ساده و لذت بخش کند.

به عنوان مثال برای همسر دیداری، خود را بیارایید؛ آرایش کنید، لباس های زیبا بر تن کنید و بوی خوب بدهید.

با انجام این کارها می توانید اعتماد او را جلب کنید و با احساسات تاثیر گذار خود! او را جذب و شیفته خود کنید. (برای اطلاعات بیشتر در مورد احساس و ارتباط، از مجموعه مقالات اکسفورد اینجا کلیک کنید)

اما نکته مهم دیگر: یکی از عوامل صداقت در رفتار، این است که احساس خود را به او منتقل کنید.

معمولا با منتقل نشدن احساس به شوهرتان، خود را از داشتن یک ارتباط عمیق محروم می کنید.

برای مثال زمانی که از دیدن بازوهای او یا مدل اصلاح ریش او، لذت می برید!و احساس خوبی به شما دست می دهد، حتما این احساس را به او منتقل کنید، زیرا با انجام این کار برای او طنازی می کنید و این کار در حقیقت، یکی از راههای جذب مردان است.

۳- مردان را از طریق کنترل کردن نمی توان جذب کرد

راههای جذب مردان

کنترل مردان

خانم ها بهتر است بدانند، زمانی که به هر طریقی!  شوهرشان را کنترل می کنند، بخش عمده ای از اعتماد را خدشه دار مینمایند.

با این روند آسیب جدی به رابطه ی خود و شوهرشان خواهند زد! اگر تلفن همراه همسرتان را با اطلاع یا بی اطلاع او کنترل می کنید، به او این پیام را می دهید، “من به تو بی اعتمادم!”

اگر توسط خودتان یا فرد دیگری او را تعقیب می کنید و مدام در تلاشید! تا مشکلات رفتاری او را پیدا کنید و به رخش بکشید، به او این پیام را منتقل می کنید “من به تو بی اعتمادم!” اگر در محیط کارش از همکاران خانم شوهرتان، در مورد نوع رفتار او می پرسید، به او این پیام را منتقل می کنید “من به تو بی اعتمادم!”تمام رفتارهایی از این دست فقط و فقط حامل پیام بی اعتمادی است!

پس بعید نیست که شوهر شما نیز بعد از گذشت مدت زمانی به شما بی اعتماد شود!

و در یک چرخه معیوب، احساس کند که شما حتما رفتارهای نامطلوبی دارید! که مدام در زندگی او کنجکاوی می کنید و در پی کنترل کردن او هستید.

با کنترل کردن او یکی از راههای جذب مردان را از دست خواهید داد، از این کار برحذر باشید!

۴- وقت صرف کردن با شوهر

ممکن است شما خانمی خانه دار باشید یا به فعالیتی اجتماعی اشتغال داشته باشید!  در هر دو صورت سعی کنید با شوهرتان وقت صرف کنید.

البته دقت داشته باشید، منظور از صرف زمان با شوهر این نیست که مدام به او بچسبید! و در هر لحظه با او باشید،

بلکه آن چیزی که بیشترین اثر را دارد این موضوع است،

همدلانه! در مواقعی از روز یا شب در کنار او باشید

و در شبکه های اجتماعی،

پای تلویزیون و یا کارهای شخصی خود نباشید! در زمان هایی که کنار او هستید تمام توجه خودتان را معطوف او کنید و با تمام روش های احساسی (دیداری، شنیداری و…) مناسب ، همراه او باشید و به او عشق بورزید.

یکی از راههای جذب مردان که بسیار می تواند موثر باشد! همدلی با آنها است که از این طریق امکان پذیر است.

همسرداری

بی اعتمادیراه های جذب مردانراههای جذب مردانمهارت زندگیهمسرهمسرداری

مهدی مقیم اسلاممشاهده نوشته ها

بسیار خوشحالم که به همراه یک تیم متخصص و دلسوز، مهارتهای همسردرای و تربیت کودک را به اشتراک می گذاریم، به امید شادی و طراوت بیشتر خانواده شما...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.