محمد پیام بهرام پور و همسرش

اختلاف سنی محمد پیام بهرام پور و همسرش شش سال است! اگر بگویید این اختلاف سنی خیلی عادی است، باید عرض کنم؛ محمد پیام، شش سال از همسرش کوچکتر است. شک و تردیدها درباره سن همسر، شروع ماجرایی بود برای اینکه او درباره انجام این کار (ازدواج با دختری شش سال بزرگتر از خودش) مشورت کند و همین موضوع باعث شد تا ارتباط ما با همدیگر، بیش از معلم – شاگرد شود!

تجربه ازدواج، با این اختلاف سنی و ماجراهای آن جالب است، خواندن ادامه این مقاله را از دست ندهید!  درباره محمد پیام بهرام پور و همسرش

فهرست مطالب این مقاله

 زندگی شخصی محمد پیام بهرام پور و همسرش!
 نحوه آشنایی محمد پیام بهرام پور و همسرش!
 ارتباطات خانوادگی محمد پیام بهرام پور و همسرش!
 دوران دبیرستان محمد پیام بهرام پور از زبان دبیر او!

محمد پیام بهرام پور و همسرش نادیا پوروقار، ازدواجی عاشقانه دارند. نحوه آشنایی آنها با همدیگر و اینکه در طول زمان مشاوره های خود با روانشناسان و مشاوران چه حرفهای تلخ و شیرینی شنیده اند و چه مشکلاتی را از سر گذرانده اند، می تواند بسیار آموزنده باشد. در ادامه این مقاله ماجراهای جالبی را خواهید دید.

دلیل ازدواجِ عاشقانه آنها:

 سطح درآمد
 هم خوانی خانواده ها
 کم یا زیاد توقع داشتن از همدیگر
 و مواری شبیه به عناوین بالا

نیست. یکی از مهمترین دلایل خوشبختی آنها، نحوه نگرش آنها به زندگی و طریقه برخورد با همسر است. آنها یادگرفته اند و درک کرده اند که طریقه صحبت کردن صحیح با همسر، چطور باید باشد و رفتار صحیح چقدر تاثیرات غیرقابل انکاری روی خوشبختی می گذارد. آنها متوجه شده اند که باید در زمان عصبانیت، چگونه با همسرشان رفتار کنند.

آیا محمد پیام بهرام پور و همسرش هم دچار اختلافات زناشویی می شوند؟ این اختلافات را از زبان خودشان بشنوید! 


 زندگی شخصی محمد پیام بهرام پور و همسرش! 

طبق روال گذشته، به بررسی علل موفقیتهای یک خانواده شاد و آرام، می پردازیم. امیدوارم بررسی مختصر زندگی محمد پیام بهرام پور و همسرش ، برای خوانندگان این مقاله مفید فایده قرار گیرد! در ادامه این مقاله، جریان آشنایی آنها با من (مهدی مقیم اسلام) را مرور خواهید کرد. در پایان نیز از سه فایل صوتی که در مصاحبه با این زوج تکمیل شده است، می توانید بهره ببرید.

محمد پیام اولین کتابش را در سن ۱۷ سالگی به چاپ رساند که هنوز هم جزء کتاب های پرفروش است!

نادیا پوروقار درباره محمد پیام بهرامپور اصلاح خاصی دارد و همیشه به او می گوید:
پیام تو مثل سنجاب می مونی! مثل سنجاب همیشه در حال تحرک و تلاش هستی!
به همین دلیل هم یک سنجاب که از سنگ مرمر تراشیده شده است را به محمد پیام هدیه داده است تا همواره این خاطره را در ذهن، زنده نگه دارند.

بزرگترین چالش زندگی آنها

خانواده نادیا پوروقار، از وضعیت مالی خوبی برخوردارند و بزرگترین چالش محمد پیام این بود که بتواند زندگی که در شان نادیا هست را فراهم کند. به خاطر همین هم وقتی اوایل ازدواجشان او را از شهرشان به شهر دیگری برد و خانه ای محقر در زیرزمینی که دارای کلی سوسک بود، بسیار ناراحت بود!

پیام لحظه ای متوقف نشد و چنان تلاشی کرد که آن خانه محقر را برای همسرش تبدیل به بهشت کرد!


پیام همیشه عنوان می کند که دعوای زناشویی در زندگی نداشته اند و حتی سر همدیگر هم داد و فریاد نزدند. محمد پیام اعتقاد دارد با وجود اختلافات بسیار زیادی که در زندگی زناشویی خود دارند، همچنین می توانند با همدیگر حرف بزنند و صحبت های کاملا اثربخشی داشته باشند.

محمد پیام در خانواده ای شمالی و نادیا نیز در خانواده ای عرب رشد پیدا کرده اند.

پایه و اساس زندگی آنها بر مبنای حرف زدن و گوش کردن بنا نهاده شده است. محمد پیام به دلیل اینکه در کارش هم نیاز به اثر بخش حرف زدن دارد، با این تکنیک ها، آشنایی خوبی دارد و اعتقاد دارد که دانستن این تکنیک ها، اساس زندگی عاشقانه و شادانه را فراهم می کند.


برخی از سرگرمی های محمد پیام بهرام پور و همسرش

قدم زدن

یکی از کارهایی که خیلی به آن علاقه مند هستند قدم زدن در خانه است. ولی قدم زدن این زوج هم خیلی بامزه است، آنها بعضی وقتها در خانه خودشان دست همدیگر را می گیرند و قدم می زنند! نادیا می گوید:

قدم می زنیم و باهمدیگر صحبت می کنیم و انگار که در خیابان ولیعصر هستیم!

بازی می کنند

این زوج خوشبخت، بسیار سرشلوغ هستند و هر دو کارهای زیادی برای انجام دادن دارند. ولی از وقت گذراندن با همدیگر، اصلا غافل نیستند. وقت گذراندنی که نه از روی اجبار و یا وظیفه است، بلکه از روی میل و شوق به یک زندگی عاشقانه است. آنها بازی هایی از قبیل

 منچ
 مار پله
 و شبیه اینها

را با هم انجام می دهند. در هنگام بازی کردن، بسیاری از دلخوری ها را به شادی و صمیمیت تبدیل میکنند.


 نحوه آشنایی محمد پیام بهرام پور و همسرش!

محمد پیام بهرام پور و همسرش از سال ۱۳۹۰ با هم پیوند زناشویی بسته اند. محمد پیام به آموزش علاقه مند است و در زمینه سخنرانی و فن بیان، فعالیت می کند. او مدیرعامل و یکی از مدرسان موسسه آوای رسای سخن (بیشتر از یک نفر…) است.

محمد پیام بهرامپور ، فعالیت ِ حرفه ای خودش را در حوزه ستاره شناسی شروع کرد و بعد از مدتی به آموزش فن بیان روی آورد!

محمد پیام بهرام پور و همسرش

محمد پیام بهرام پور و همسرش

همسر محمد پیام بهرام پور، کارشناس ارشد فیزیک است. او بسیار علاقه مند به عروسک گردانی است. نادیا پوروقار همسر محمد پیام بهرام پور، در حوزه ی آشپزی فوری، متخصصی چیره دست است. در این زمینه، کتابی با نام آشپزخانه خانم های شاغل به چاپ رسانده است. همچنین ایشان مترجم کتاب تنها راز موفقیت نیز هستند.

پیام، همسرش را در بین ستارگان و در یک شب کویری پیدا کرده است!

نکته جالب در مورد محمد پیام بهرام پور و همسرش این است که آنها هر دو به نجوم علاقه مند هستند. علت آشنایی آنها نیز همین علم ستاره شناسی بوده است. محمد پیام بهرام پور و همسرش ، هر دو مدتی را به عنوان مدرس نجوم و ستاره شناسی در رصدخانه های تهران و مدارس گذرانده اند.

شروع آشنایی از آسمانِ کویر

وقتی از پیام درباره نحوه آشنایی شان پرسیدم، این طور گفت:

من، تور ستاره شناسی می بردم وسط کویر! چون کویر، آسمانِ مناسبی برای رصد ستارگان دارد و بیشتر اجرام آسمانی را می توان با تلسکوپ های خوب، رصد کرد. آن روز خاص که علاقه مندان را جمع کرده بودیم، همسرم (البته اون موقع همسرم نبود!) هم سوار بر اتوبوس شده بود و من هم مطابق معمول برای اینکه به حضار خوش بگذرد و سفر بار علمی نیز داشته باشد، توضیحات علمی را به همراه کمی، طنازی  ارائه می کردم که در این بین توجه من به ایشون و ایشون به من جلب شد. خب این تازه شروع ماجرا بود…

محمد پیام بهرام پور و همسرش ، هیچوقت احساسی به ازدواج نگاه نکردند، آنها حتی شب عقدشان هم به این موضوع دقیق فکر کردند!

یکی از بزرگترین نقاط قوت محمد پیام، قدرت گوش کردن اوست!  ارتباطات خانوادگی محمد پیام بهرام پور و همسرش! 

محمد پیام اهل معاشرت و ارتباط با افراد مختلف است. او و همسرش انسان های بسیار خوش مشربی هستند و افرادی که با او و همسرش در ارتباط هستند این مطلب را تایید می کنند.

پیام و همسرش، برای ارتباطات خانوادگی ارزش زیادی قائل هستند و تا می توانند آنرا تقویت می کنند. 

ارتباط مهدی مقیم اسلام با محمد پیام بهرام پور

سال اول دبیرستان در مجموعه امام صادق (ع) به او فیزیک درس می دادم. ضمنا معاون آموزشی هم بودم. سال دوم نیز تدریس درس فیزیک آنها به عهده من بود. به خوبی یادم هست که اواخر سال دوم دبیرستان (زمانی که حدودا ۱۶ ساله بود)، ساعت حدود ۵ بعدازظهر بود که آمد و گفت:

آقا مقیم می تونم کمی وقتتون رو بگیرم؟!

گفتم: بله در خدمتم!

خلاصه این تعارف ما منجر به این شد که آقا پیام، تا ساعت ۸ و ۹ شب، تو ماشین نشست و از مسائل مربوط به آینده ی ازدواجش و تشکیل خانواده سوال پرسید! و اینکه آقا شما چطور تونستید بدون پشتوانه مالی خانواده، در سن ۱۹ سالگی ازدواج کنید؟ و از این دست سوالات!

راستش اون موقع فکر نمیکردم، به ازدواج و موفقیت، اینقدر جدی نگاه کنه و فقط داره حرف می زنه! ولی تلاش کردم راهنمایی اش کنم تا در مسیر درست قرار بگیره! ولی برام بسیار محترم بود که به مقوله ازدواج با چه احترامی نگاه می کنه! (خصوصا اینکه در فضای جدید، دختران و پسران، بعضا نگاه نامحترمانه ای به ازدواج دارند.)


سه سال بعد

تقریبا بعد از سال سوم دبیرستان، خبری زیادی از پیام نداشتم که روزی تماس گرفت و گفت:

آقا مقیم! می تونم بیام پیشتون؟ یه کاری دارم باهاتون!

اون موقع ها در مدرسه دخترانه سلام سبز کار می کردم! گفتم اینجا مدرسه دخترانه است!!

آقا مقیم! می خواهم با همسر آینده ام برای مشاوره بیام پیشتون!

از تعجب داشتم شاخ درمیاوردم، یعنی محمد پیام، با این سن، تصمیم به ازدواج گرفته بود؟

وقتی دیدمشون خیلی خوشحال شدم!  آمدند و سوالاتی در رابطه با زندگی زناشویی از جمله:

 تاثیرات منفی و مثبت فاصله سنی،
 تاثیر درآمد بر زندگی چگونه است
 چگونه خوشبختی را تجربه کنند
 و سوالاتی از این دست

پرسیدند و رفتند. بعد از مدت کوتاهی هم شنیدم که ازدواج کردند. بعد از اینکه ارتباط ما با همدیگر به خانواده ها هم کشیده شد، متوجه شدم که از افراد بسیار زیادی مشاوره گرفته اند. (البته حق هم داشتند، اینقدر که آنها را ترسانده بودند!)

آخرین جمله ای که بهشون گفتم را خوب در ذهن دارم:

ببینید الان چه قدر همدیگه رو دوست دارید؟ باید سال دیگه این مینیممش باشه!

خلاصه کلام اینکه؛ نتیجه اون جلسه مشاوره چیزی شد که پیام اینگونه نقل میکند:

“از سال ۱۳۸۹، برای ازدواجم با بیش از ۱۰۰ نفر مشاوره کردم. بیشتر آنها به جای راهنمایی، «چاه نمایی» کردند! تنها کسی که حرفش مو به مو در زندگی ما رخ داد و راهنمایی‌هایش واقعی بود، استاد مقیم اسلام بودند.


راه اندازی موسسه مهارتهای زندگی

پس از مدتی پیام پیشنهاد خوبی داد؛ آقا مقیم شما که در مشاوره دادن، توانمند هستید چرا این توانمندی را به دیگران ارائه نمی دهید؟

گفتم: هر کسی کمک بخواد، سعی می کنم کمک کنم! مثل خود شما که آمدید و مشاوره گرفتید!

– منظورم اینه که این کار رو به صورتی انجام بدید که تعداد بسیار زیادی از اون استفاده کنند!

وقتی چطوری اش را پرسیدم، متوجه دوره ارزشمندِ استادی شدم. به صورت آزمایشی، یک روز در کلاس شرکت کردم و دیدم انصافا چقدر مطالب خوبی آموزش می دهد! خلاصه قرار شد در دوره استادی شرکت کنم! این سایت هم که به لطف استفبال خوب همراهان عزیزان در جایگاه خوبی است، حاصل همین دوره است.

خبر خوب اینکه دوره جدید استادی با کلی ایده های جدید و تجربه های ناب، در حال برگزاری و ثبت نام است!

چگونه زندگی را شیرین تر کنیم

ویژگی های شخصیتی این زوج، باعث شد ارتباط ما با هم، ارتباطی خانوادگی و دوستانه شود. چندی پیش در جمع خانوادگی مان تصمیم گرفتیم با هم فایل صوتی ضبط کنیم، تا کمی بیشتر درباره لذت از زندگی بحث کنیم! لطفا به این فایلها گوش دهید!

مقیم اسلام و بهرام پور

چگونه خوشبخت تر شویم؟

در قسمت اول این فایل صوتی از آنها در رابطه با خوشبختی پرسیدم و اینکه چه راه کارهایی برای خوشبخت شدن دارند؟ در بخش اول پیرامون ۴ موضوع اصلی صحبت کردیم:

 1. کنار گذاشتن قالب های کلی و بسیار قدیمی
 2. کم کردن توقع در زندگی مشترک
 3. کم کردن کمال گرایی در زندگی مشترک
 4. نوشتن ویژگی های مثبت همسر

مقایسه زندگی خود با دیگران

در بخش دوم، درباره مقایسه زندگی های زناشویی صحبت کرده ایم. برخی از عناوین قسمت دوم به قرار زیر است:

 1. رفتار محترمانه در مهمانی
 2. مقایسه ویترین زندگی ها، با زندگی خود
 3. شناخت دقیق همسر برای زندگی بهتر
 4. آیا ازدواج یعنی شادی و آرامش مطلق

دلایل خیانت همسران به همدیگر

در بخش پایانی، درباره علل خیانتهای عاطفی و جنسیِ زوجها به همدیگر را بررسی کرده ایم. برخی از عناوین قسمت سوم به قرار زیر است:

 1. یکی از دلایل خیانت در زوج ها
 2. تعینن چگونگی مسیر زندگی
 3. چگونه یاد بگیریم؟
 4. تلویزیون آری یا خیر!

 دوران دبیرستان محمد پیام بهرام پور از زبان دبیر او! 

محمد پیام بهرام پور ، دانش آموز شرور و تنبلی نبود. او همواره شیطنت های خاص خودش را داشت و در عین حال از ادب و احترام خارج نمی شد. البته جزو شاگردان خیلی درس خوان نبود. ولی همواره حداقل های یادگیری را انجام می داد. ضمنا دبیرانی که دوست داشت را مورد احترام قرار می داد.

خاطره ای از محمد پیام در دوران دبیرستان

دانش آموزان (حدود ۹۰ نفر) را برای صحبت های پایانی (امتحانات) درسِ فیزیک جمع کرده بودم و سعی می کردم به ایشان بگویم که غیر از درس و مشق موارد مهم دیگری هم در زندگی وجود دارد که هم معلم و هم دانش آموزان باید به آنها بپردازند. به همین دلیل به آنها گفتم نمره اصلا مهم نیست به همین دلیل هر کسی در فیزیک نمره بیست می خواهد بگوید و من همین الان برایش نمره پایان ترم را بیست لحاظ می کنم. بچه ها! آیا واقعا کسی هست بخواهد بدون زحمت، نمره ۲۰ بگیرد؟

از ته سالن فقط یک نفر دست برد بالا و گفت: آقا به ما بیست بدید! و اون دانش آموز محمد پیام بهرامپور بود!

این ماجرا باعث شد من فکر کنم که او اصلا به فکر آینده اش نیست و از رفتارش، حسابی ناراحت شدم! چون آدم خوش قلبی بود و احترام زیادی برای من قائل بود، تلاش می کرد که ناراحتی ام را برطرف کند، تا مدتی هر کاری می کرد به در بسته می خورد که آخر سر این هدیه را آورد و گفت:کاکتوس

آقا مقیم! این کاکتوس رو آوردم تا هر بار اینو دیدید یاد زبون من بیفتید و عذرخواهی منو قبول کنید!

اونجا بود که از خنده منفجر شدم و …

پیام بعدها برام توضیح داد که هیچ قصد و عمدی در کار نداشه است و فقط سعی می کرده که کمی شوخی و خنده را در جلسه جاری کند و شاید منظورش، بَد برداشت شده است.


حضور در اردوهای جهادی

در دوران کاری ام در دبیرستان، دانش آموزان را به اردوهای جهادی می بردیم! اردوهای جهادی، سفرهایی است که دانش آموزان علاقه مند و داوطلب را برای سازندگی به روستاهای بسیار محروم می بردیم تا بتوانیم حداقل امکانات را برایشان فراهم کنیم.

هدف از اردوهای جهادی، آشنایی دانش آموزان با این قشر زحمت کش بود تا در آینده، کمی بیشتر به فکر آنها باشند.

معتقد بودیم دانش آموزان در آینده ای نزدیک، مسوولیتی را در این کشور عهده دار خواهند شد، پس باید از سن کم با مسائل کشور آشنا شوند تا در هنگام تصدی مسئولیتی در جامعه، به فکر این اقشار آسیب پذیر هم باشند. محمد پیام بهرام پور از همان دوران دبیرستانش، همواره جزء داوطلبین این حوزه بوده است.

خدا را شاکرم که پیام در راه اعتلای آموزش و پرورش کشور و کمک به دانش آموزان مناطق محروم، پیشرو است!

عکس زیر مربوط به زمانی است که پیام سال دوم دبیرستان بود و به صورت داوطلبانه عازم کار جهادی (لوله کشی) روستای هفت چشمه از توابع استان لرستان، شده بود! (محمد پیام بهرام پور با دوستان دبیرستانی اش و یکی از دبیرانشان) می توانید او را در این عکس پیدا کنید؟

محمد پیام بهرام پور40 دیدگاه در محمد پیام بهرام پور و همسرش
 1. استاد عزیز بسیار عالی و عالی بود لذتش رو بردم خوشحالم که با شما عزیز استاد بهرام پور بزرگوار آشنا شدم.
  در خصوص کتاب گاو بنفش هم باید بگم یک نوشته همه چیز تمامه

 2. از روش ارایه شما بسیار لذت بردم . عالی بود

 3. فوق العاده بود استاد مقیم اسلام عزیز
  واقعا لذت بردم و افتخار می کنم که با اساتیدی چون شما آشنا شدم و نکات بسیار ارزشمندی رو یادگرفتم
  همشه شاد و پرانرژی باشید

 4. به عینه دیدم هم شما و هم آقای بهرام پور رابطه فوق العاده ای در خانوادتون دارید
  خیلی خوشحالم که استادی مثل شما این مباحث رو داره تدریس می کنه. آدمی که خودش عملاً مفاهیمی که میگه رو در زندگیش اجرایی کرده

 5. عالی و تاثیر گذار.سپاس فراوان

 6. استاد مقیم خیلی خوشحالم از اینکه امروز با سایت شما آشنا شدم.
  استاد بهرام پور یک استاد فوق العاده هستند.
  من تو دوره استادی ۲ شرکت کردم و در ابتدای دوره هستیم و در همین مدت کوتاه خیلی چیزا از ایشون یاد گرفتم.
  الان که دارم می نویسم در حال گوش دادن به اولین کلیپ شما با استاد هستم . و اینقدر مجذوبش شدم که سریع رفتم سمت کامنت گذاشتن.
  شما جفتتون فوق العاده هستید.
  قطعا شما و استاد بهرام پور هدیه ای از جانب خداوند برای ما ایرانیان هستید.
  خداوند پشت و پناهتان باد.

 7. سلام
  من هم با سایت آقای پیام پور آشنا هستم و دنبالش میکنم حالا هم با سایت شما آشنا شده ام و خوشحالم ..
  من هم روی سایت زبان انگلیسی کار میکنم و انگلیسی را آموزش میدم http://www.englisharshia.ir و جرقه آن هم با آقای بهرام پور بوده است..

 8. سلام
  اگه فایلهای صوتیتون دانلود میشد بهتر نبود ؟!من که هرچه خواستم سیوشون کنم نشد اگه ممکنه به ایمیلم ارسالشون کنید

 9. سلام علیکم،
  چه گفتگوی صمیمی وعالی با آقای بهرامپور داشتید . از اینکه در جهت بهبود روابط همسران تلاش می کنید از شما ممنونم. خداوند به شما خیر دهد !

 10. درود بر شما چهار بزرگوار
  واقعا از روابط هر دو خانواده با همسر و با همدیگه لذت بردم و چقدر زندگی میتونه ساده و قشنگ باشه اگر فقط خودمون نخوایم خرابش کنیم.
  واقعا نکات خوبی برداشت کردم و فقط یک خواهش ازتون دارم اونم اینکه در حین صحبتتاتون لطفا هرگز از شوخی هایی که توی جامعه ی ما متاسفانه جا افتاده و ضد خانومها هست مثل چند همسری یا خیلی شوخیهای دیگه استفاده نکنید چون واقعا خانومها خوششون نمیاد و توی این جامعه از اینجور حرفها حتی به عنوان شوخی بیزارن و ما بهتره از خودمون شروع کنیم که این صحبتها را از فرهنگ غنی ایرانی خودمون حذف کنیم.
  باز هم ممنون و خیلی از صحبتهاتون استفاده کردم
  موفق باشید

 11. سلام.
  من ازدواج نکردم. سی و پنج سالمه و هنوز هم که هنوزه ازدواجم نمیاد! خیلی کم پیدا میشن آدمهایی که به آدم بگن که ازدواج واسه چیه. مخصوصا توی این دوره که هر کی به آدم میرسه و میفهمه که مجردی، بلافاصله میگه که «خوش به حالت! خر نشی ها! همینجوری خوبه…»
  ممنون که راجع به چرایی ازدواج هم گفتید.

 12. سلام خیلی عالیه کلا از شخصیت اقای بهرامپور خیلی خوشم میاد

 13. سلام استاد مقیم اسلام
  من تازه دو روزه سایت شما را مشاهده کردم مطالب خوبی دارید برای من که هنوز ازدواج نکرده ام خیلی خوبه و استفاده کردم
  متشکرم و خوشحالم از موفقیتهای شما.

 14. درضمن اگر امکان دارد برای من این فایلهای گفتگو که دانلود نمیشه را ارسال کنید که چندبار گوش بدم

 15. آموزش راه اندازی کسب و کار اینترنتی ۵ دی, ۱۳۹۶ در ۵:۳۶ بعد از ظهر پاسخ

  خیلی عالیه

 16. سلام سلام
  استاد بهرام واقعا یک شخصیت دوست داشتنی هستند و یک کاریزما خاصی پشت این چهره هست
  ایشون به من اموختند نیاز نیست اطلاعات زیادی رو داشته باشیم فقط کافیه از همون مقدار اطلاعات با یک ارائه عالی بهترین و بیشترین بازدهی و بازخورد رو داشته باشم
  خیلی ممنونم از شما، استاد اقای بهرام پور و هم از خود محمد پیام عزیز
  برای همه تون ارزو موفقیت می کنم

 17. سلام
  استاد بهرامپور واقعا فوق العاده هستند

 18. با سلام

  تشکر بابت مطالب مفید

 19. سلام بسیار عالی بود ممکنه راهنمایی بفرمایید برای کسب مربی گری مهارت های زندگی چه مدرکی باید داشته باشیم و حتی چه تحصیلاتی ؟

  • سلام و ارادت سرکار خانم مهرناز
   با تشکر از حسن نظر شما درباره این موسسه!
   درباره مربی گری مهارت های زندگی پیشنهاد می کنم ابتدا حوزه تخصصی خود را انتخاب فرمایید (یعنی در چه بخشی می خواهید مربی باشید) حوزه مهارتهای زندگی حداقل ۱۰ مورد است که پس از انتخاب می توانید؛ به نظر بنده اقدامات زیر را انجام دهید!
   ۱- در حوزه روانشناسی با توجه به مدل مهارتهایی که انتخاب می کنید، تحصیلات آکادمیک داشته باشید!
   ۲- عمده فعالیت خود را روی مطالعه و تحقیق کتابهای به روز دنیا کنید. چون منابع دانشگاهی ایران بسیار قدیمی و ناکارآمد است.
   ۳- از یادگیری در تمام زندگی هم غافل نشوید!

   با احترام

 20. سلام آقای مقیم اسلام عزیز.
  ببخشید شما منزل هم تشریف میارید برای مشاوره ؟
  ممنون

  • با سلام و احترام خدمت شما
   متاسفانه مشاوره در منزل مراجع، امکان پذیر نیست!
   لطفا برای درخواست مشاوره حضوری در محل دفتر موسسه و یا مشاوره تلفنی به بخش فروشگاه سایت بروید و مشاوره را انتخاب نمایید. در صورت داشتن سوال می توانید از طریق ایمیل و یا تلفن با ما در تماس باشید!
   با تجدید احترام

 21. سلام
  استاد بهرامپور واقعا فوق العاده هستند
  انشالله هر روز با سربلندی


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

شاید این نوشته ها را بپسندید