زندگی مشترک موفق

زندگی مشترک موفق چگونه است؟ زندگی مشترک موفق ، فقط به معنای بزرگ کردن بچه ها نیست و به معنای هم خوابگی و روابط جنسی یا تقسیم امور منزل هم نیست. بلکه یک بعد معنوی نیز دارد که عبارت از:

زندگی مشترک موفق یعنی ایجاد یک فرهنگ مشترک خانوادگی!

فرهنگی غنی و سرشار از قدردانی از نقش ها و آرمان های یکدیگر که موجب درک صحیح از مفهوم اساسی خانواده می شود.


  معنی واقعی زندگی مشترک موفق چیست؟!

فهرست مطالب این مقاله

چگونه فرهنگ مشترک زناشویی بسازیم؟!
 فرهنگ غلط زناشویی چگونه است؟!
 ازدواج موفق چگونه است؟!

برای تعریف زندگی مشترک موفق ، بد نیست اول بگوییم که زندگی مشترک چه چیزهایی نیست:

 ادامه مصرف گرایی نیست!
 برده داری نوین نیست!
 گذشت کردنهای بی مورد!
 تقسیم امور منزل!
 بچه داری و تقسیم وظایف!
 رابطه جنسی و …


 چگونه فرهنگ مشترک زناشویی بسازیم؟! 

اغلب وقتی از فرهنگ حرف می زنیم، به یاد ایل ها و طوایف با پوشش های خاص و با سنت های قدیمی می افتیم، اما فرهنگ مشترک زناشویی می تواند توسط دو نفر که توافق کرده اند زندگی خود را به اشتراک بگذارند، نیز به وجود آید. این فرهنگ شامل:

 شام خانوادگی
 تعطیلی آخر هفته
 برگزاری مراسم خاص تولدها
 و مسائلی شبیه به این می باشد.

ابداع یک فرهنگ جدید به این معنا نیست که همسران بتوانند تمامی جنبه های فلسفیِ تفکرات همدیگر را موبه مو بشناسند، بلکه هماهنگی و مطابقت از لحاظ روحیات و سلایق و باورها لازم است تا زوجین به خواسته ها و آرزوهای یکدیگر احترام بگذارند، هر چند که نتوانند همیشه در یک نکته ی بخصوص اشتراک داشته باشند. فرهنگ غلط زناشویی چگونه است؟! 

بسیار اهمیت دارد بپذیرید که هر یک از شما در درون خود رویاهایی در سر دارید که ممکن است برای همسرتان واضح نباشد، اما باید احترام برانگیز باشد. حتی ممکن است هر یک از شما به آیین ها و باورهای متفاوتی متصل باشید، اما به آرزوهای معنوی یکدیگر احترام بگذارید تا بتوانید به نوعی پلی ارتباطی بین باورهای یکدیگر به وجود آورید.

با مسخره کردن رویاها و آرزوهای همسرتان، پلهای ارتباطی زندگی مشترک را قطع خواهید کرد!


 ازدواج موفق چگونه است؟! 

این هم حقیقت دارد که ازدواج موفق آن نیست که فقط بتوانید بر دعواها و اختلاف ها فائق آیید، بلکه هر چه بتوانید روی اصول و مفاهیم زندگی، توافق بیشتری داشته باشید، زندگی زناشویی غنی تر و پرمعناتری خواهید داشت. طبیعی است که شما نمی توانید به زور خودتان را به داشتن دیدگاه های عمیق و مشترک وادار کنید.

تمام انسان ها قادرند به درجه ای از تفاهم برسند، به شرط آن که از شنیدن باورهای متفاوت نهراسند و به همسر خود فرصت ابراز وجود آزادانه بدهند.

بنابراین، یک هدف قاطع در هر ازدواجی، ایجاد فضایی است که در آن هر دو طرف بتوانند آزادانه و با صداقت کامل در مورد باورهای شان حرف بزنند. هر چه خالصانه تر و محترمانه تر باهمدیگر حرف بزنید، به همان نسبت حس معناگرایی با روابط تان در هم خواهد آمیخت.


6 دیدگاه در معنی واقعی زندگی مشترک
 1. برای این زوج های خوشبخت ما هم خوشحال میشیم بتونیم خدمتی کنیم. از وب سایت ما هم دیدن کنید

 2. ازدواج امری مهم در زندگی هر شخصی است که باید با وجود تفاوتها همدیگر را درک کرد و زندگی موفقی داشت

 3. مهدی ؟! این مطالب بی سر و ته چیه داری مینویسی ؟ تو رو به چیزی که میپرستی ول کن این کارو

  • با سلام و احترام خدمت جواد عزیز!
   امیدوارم اگر متاهل هستید، زندگی شاد و توام با آرامشی را تجربه کنید! و اگر هم مجرد هستید، با مدل فکری که دارید بتوانید به این مهم برسید.
   خوشحالم که با افتخار خدمتتان عرض کنم، با قوت هرچه تمام تر به نوشتن و تولید این مدل از محتوا ادامه خواهم داد، زیرا که معتقدم توصیه هایی که بسیاری از متخصصان در این حوزه ارائه کرده اند، حاصلش از ناخشنودی تا طلاق در خانواده است. (و ای کاش که شما در این دسته قرار نداشته باشید) و این سبک از نوشتار و محتوا (از دید شما و برخی از دوستانتان؛ مطالب بی سر و ته) سبکی از زندگی است که باعث داشتن آرامش و شادی واقعی در زندگیِ مشترک من و بسیاری از افراد یادگیرنده و خسته از مدلهای خشنِ روانشناسی شده است.
   با رضایت قلبی برای شما و دیگر خوانندگان اعلام می کنم که افرادی چون شما (و بسیار بد دهن تر از شما) بوده اند که در ابتدا این سبک را هرزه و بی مصرف عنوان کردند و بعد از چند وقتی، دقیقا پیرو همین سبک از زندگی شده اند!
   در هر صورت برای شما شادی و آرامش بیشتر در این روزگار را با هر سبکی که خودتان می شناسید، آرزومندم! فقط پیشنهاد می کنم روشهایی که می روید اگر جواب نمی دهد، حداقل یک بار به دیگر روش ها فکر کنید! فقط کمی بیشتر فکر کنید!

 4. سایت خوبی دارید امیدوارم که موفق باشید


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

شاید این نوشته ها را بپسندید