[vc_row][vc_column][vc_column_text]

پول پول پول

پول پول پول – حفظ تعادل بین آزادی و قدرتی که پول به وجود می آورد با امنیت و اعتمادی که پول نماد آن است. چه حساب بانکی آن ها در حال افزایش باشد و چه در حال کاهش، اکثر زوجین دعواهای شدید مالی دارند. گاهی این برخوردها نشانه ی وجود موضوعی مدت دار یا مزمن است زیرا؛

پول نماد نیازهای عاطفی از قبیل امنیت و قدرت به حساب می آید و کم کم به یکی از ارزش های فردی تبدیل می شود!

اما، وقتی که یک مساله ی ساده تر و حل شدنی تر مالی بروز می کند، کلید حل آن، درک هدف از ازدواج است. در حالی که پول می تواند برای شما شادی و لذت بخرد، می تواند امنیت فکری و روحی تامین کند، اما باید بین این دو واقعیت اقتصادی، تعادلی به وجود آورد. افکار ما نسبت به پول و مادیات بسیار شخصی و گاهی غیرمتعارف است.

[boc_spacing height=”20px”]

پول پول پول

پول پول پول

[boc_spacing height=”20px”]

من چنین دریافتم که اختلافات مادی، اغلب بین تازه دامادها و تازه عروس ها رخ می دهد. همچنان که زندگی ادامه می یابد، این موضوع ها یا به طور موفقیت آمیز حل می شوند و یا به معضلی دایمی در خصوص مفهوم نمادین پول تبدیل می گردند. به هر حال، زوج های قدیمی نیز ممکن است گاهی در اثر تغییر شرایط، با مشکل مالی موقتی روبه رو شوند. اختلاف عقاید در مورادی نظیر:

 • تغییر شغل،
 • تامین هزینه ی تحصیلات کودکان،
 • برنامه ریزی بازنشستگی
 • و یا مراقبت از والدین کهنسال

از جمله مواردی هستند که در اواسط زندگی زناشویی، سبب اصطکاک می شوند.


[boc_message type=”e.g. information, success, attention, warning_msg”]اگر می خواهید روش آشتی کردن با همسر را به صورت عملی درک کنید، خواندن این مقاله را پیشنهاد می کنیم![/boc_message]

[boc_message type=”e.g. information, success, attention, warning_msg”]شما هم فکر می کنید که همسر عصبی دارید، خواندن این مقاله را از دست ندهید![/boc_message]


راه حل برخی از مشکلات مالی

به طور قطع، بودجه بندی قاطع و روشنی مورد نیاز است!

در زیر، برخی از روش های ساده برای تشخیص این که چه مقدار و روی چه اقلامی باید هزینه شود، تمرکز کرده ایم. باید به خاطر داشت که مدیریت موضوع های پیچیده ی مالی در حوصله این مقاله نیست. اگر برای برنامه ریزی مالی و سرمایه گذاری، احتیاج به راهنمایی اضافی دارید، می توانید به منابع موجود در کتاب های متفاوت مراجعه کنید. به ویژه توصیه می کنم که در صورت امکان کتاب های “زندگی، بودجه است” نوشته ی بت کوبلینز و پول یا زندگی نوشته ی جو دومینگز را تهیه کنید.

چیزی که در ازواج شما مهم است، آن است که هر دو به شکل یک تیم روی موضوع های مالی کار کنید و نیازها و نگرانی ها و رویاهای خود را به همدیگر منعکس کنید تا به طرح مشترکی برسید.

بودجه ای را طرح نکنید که یکی از طرفین در آن قربانی شود زیرا به رنجش و نفرت منتهی خواهد شد!


[boc_message type=”e.g. information, success, attention, warning_msg”]اگر همسرتان به شما بی احترامی می کند، با خواندن این مقاله ، پادزهر آنرا خواهید آموخت![/boc_message]

[boc_message type=”e.g. information, success, attention, warning_msg”]تنش بین شما و همسرتان زیاد شده است؟ خواندن این مقاله را از دست ندهید![/boc_message]


گام اول: هزینه های جاری خود را فهرست کنید

روی کاغذ بنویسید که پول خود را در ماه گذشته، شش ماه اخیر یا یک سال قبل، بسته به ارتباط آن با موقعیت فعلی خود، صرف چه اقلامی کرده اید. این کار از روی فاکتورها و ته چک ها و صورت حساب های کارت اعتباری ممکن است. هزینه ها شامل:

غذا، قسط خانه یا اجاره، هزینه ی مسافرت، تغییر دکوراسیون، هزینه تعمیر و نگهداری ، آب و برق و گاز، تلفن، اینترنت، نظافت، خشکشویی، ملزومات، البسه، بنزین و مکانیکی، سلمانی، بیمه ها، عوار و جریمه ها، دستمزدها، حمل و نقل، پذیرایی، تفریحات، رستوران، مستخدم، سینما و کنسرت، ویدیو و سی دی، دارو و بیمارستان، حق عضویت، هدایا، خیریه، بهره وام ها و غیره می شود.

گام دوم: اداره ی هزینه های روزمره

 1. هزینه هایی از این فهرست را که برای شادی و رضایت خود ضروری تشخیص می دهید، علامت بزنید.
 2. با دقت به درآمدها و دارایی های خود نگاه کنید. حال، بودجه ای را تنظیم کنید که به شما امکان اداره ی هزینه های روزمره تان را در چارچوب نیازهایتان بدهد.
 3. طرحی برای پرداخت صورت حساب ها به طور منظم تهیه کنید.
 4. فهرست و طرح های شخصی خود را با همسرتان مطرح کنید و بکوشید تا به رویکرد مشترکی دست یابید. هر چند ماه یک یبار، در صورت نیاز، در طرح های خود تجدید نظر کنید تا از کفایت آن اطمینان یابید.

گام سوم: بودجه آتی خود را طرح ریزی کنید

 1. زندگی خود را در پنچ – ده – بیست یا سی سال آینده تجسم کنید. شرایط ایده آل شما چه خواهند بود؟ به چه چیزهایی نیاز خواهید داشت (خانه، ماشین و غیره) و چه نوع زندگی را پیش رو خواهید داشت؟ همچنین، به گرفتاری های مالی احتمالی که دوست دارید از آن ها بحذر باشید، فکر کنید. به طور مثال؛ بزرگترین واهمه اکثر افراد آن است که در ایام بازنشستگی پول کافی نداشته باشند و یا برای هزینه های دانشگاه، ازدواج و کار فرزندانشان در آینده با کمبود مواجهه شوند.
 2. در این جا بهتر است با فهرست کردن هدف های مالی بلند مدت خود، مواردی از قبیل خرید خانه یا حساب بازنشستگی را قید کنید.
 3. فهرست خود را به شریک زندگی تان نشان دهید و سعی کنید به دیدگاه های مشترک در زمینه ی اهداف بلند مدت دست یابید.
 4. بکوشید تا به یک طرح مشترک بلند مدت برای تحقق هدف های مالی دست بیابید و آن را هر سال تجدید کنید.

[boc_spacing height=”20px”]

پول پول پول

پول پول پول

[boc_spacing height=”20px”]

پیروی از این گام ها، زوجین را با همه اختلاف های مالی به راه حل قابل اجرایی سوق داده است.

اولین مثال واقعی

لیندا عاشق لباس های مد روز و ورزش بدن سازی در نزدیک محل کارش بود که هر دوی این علایق از نظر شوهرش بیهوده و هدر دادن پول تلقی می دشند. اما خود او اغلب هر روز نهار را با دوستانش در رستوران می خورد و در سال دوبار به اسکی می رفت. از نظر لیندا نیز کارهای شوهرش زیاده روی و ولخرجی محسوب می شد. بعد از آن که هر دوی آن ها فرم را پر کردند توانستند به دقت ببینند که چقدر پول دارند و سپس به توافقی بر سر یک بودجه ی موفت دست یافتند، اما هیچ یک از آن ها راضی نشدند که از تفریحات مورد علاقه ی خود دست بشویند. در نتیجه، تصمیم گرفتند که سه نوع حساب پس انداز افتتاح کنند.

یک حساب پس انداز برای هر نفر به علاوه ی یک حساب مشترک. مقرر شد که از حقوق ماهیانه ی خود مبلغی را به حساب مشترک واریز کنند تا هزینه ی تحصیلی فرزندشان در آینده تامین شود. البته مبلغی نیز در حساب شخصی خود پس انداز خواهند کرد تا به مصرف امور شخصی مثل ثبت نام و غیره برسد. همچنین مقرر شد که پس از شش ماه دوباره جلسه ای تشکیل دهند و دبراره این طرح به گفت و گو بنشینند و ببینند که آیا این برنامه نتایج مثبتی به بار آورده است یا خیر.

دومین مثال واقعی

تینا و امیر با مساله دیگری دست به گریبان بودند. پسر بزرگ آن ها، حسین، فقط دوسال با دانشگاه فاصله داشت و هرچند که آن ها پول کافی برای دانشگاه آزاد پس انداز کرده بودند، اما تینا می خواست او را به دانشگاه پردیس تهران واقع در کیش بفرستند که البته معتبرتر و خیلی گران تر بود. حسین دانش آموز خوبی بود و همواره آرزو می کرد که مهندس شود. اما پرداخت هزینه ی سنگین شهریه مستلزم به تعویق انداختن برنامه ی خرید خانه ییلاقی بود.

هر چند که امیر به تحصیلات پسرش بسیار اهمیت می داد، از طرفی نگران بود که اگر تحقق رویای قدیمی او یعنی خرید آن خانه ییلاقی به تعویق بیفتد، شاید در اثر افزایش قیمت دیگر نتواند آن آرزو را برآورده کند. امیر از تینا می خواست که به طور تمام وقت به سر کار برود تا شاید بتوانند از پس هر دو هزینه برآیند. اما تینا مقاومت می کرد زیرا که مادر بیمار و مسن او نزد آن ها زندگی می کرد و به توجه روزانه ی وی نیاز داشت.

[boc_spacing height=”20px”]

پول پول پول

پول پول پول

[boc_spacing height=”20px”]

ضرورتی انکارناپذیر

این دو هر روز بر سر این موضوع بگومگو داشتند. امیر فکر می کرد که وقت آن است که خواهر تینا وظیفه ی مراقبت از مادرشان را به عهده بگیرد، اما خواهرزنش به دلیل تعهدات شغلی تَن به این موضوع نمی داد. یک انتخاب دیگر آن بود که پیرزن را به خانه ی سالمندان ببرند که البته تینا به شدت با این ایده مخالفت می کرد. پس از آن که امیر و تینا فرم بودجه را پر کردند، هیچ را ه حل ساده ای به دست نیامد، اما روند بررسی هزینه ها توانست ابرهای عاطفی موجود بین آن دو را کنار بزند.

لذا به جای مجادله درباره مشکلات، احساس هماهنگی بین آن ها پدیدار شد. آنان توافق کردند که در خصوص وام های دانشجویی و بورسیه های گوناگون تحقیق کنند. و در پایان، امیر قبول کرد که طرح خرید خانه ار چند سالی دیگر به عقب بیندازند. تینا دوباره به کار برگشت، اما نه تمام وقت بلکه پاره وقت. امیر هم ساعات کار خود را شیفتی کرد تا بتواند ساعاتی از روز را به مراقبت از مادرزن خود بپردازد.

سرانجام، حسین توانست به میزان لازم وام دانشجویی بگیرد تا بتواند به دانشگاه پردیس کیش برود.

و حرف آخر

مشکلات و راه حال های این زوج شاید تشابهی با مسایل شما نداشته باشند. نکته این جاست که صرف نظر از نوع اختلافات شما بر سر امورد مالی، با حس تعاون و کارگروهی، تنش ها خنثی می شوند و یک تدبیر مناسب به طرحی مرضی الطرفین منجر خواهد شد، هر چند که این طرح نتواند همه خواسته های شما را براورده کند.

پول پول پول کلمه کلیدی پول پول پول کلمه کانونی پول پول پول واژه کلیدی پول پول پول

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][boc_divider divider_width=”50%” divider_position=”center” divider_height=”2px” divider_color=”#d802f4″][boc_spacing][vc_column_text]هوادار تلاشتون هستیم!

 لطفا نظرات و تجربیات مشابه خود را برای استفاده همگان در همین برگه، در بخش نظرات بنویسید!

[boc_spacing height=”20px”]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][boc_divider divider_width=”50%” divider_position=”center” divider_height=”2px” divider_color=”#d802f4″][boc_side_img_box picture_url=”24746″]مهدی مقیم اسلام هستم طراح و مدرس مهارتهای زندگی!

در این وب سایت تلاش می کنیم به همراه یک تیم متخصص، مطالبی در مورد مهارتهای زندگی به اشتراک بگذاریم! به امید شادی بیشتر خانواده شما…[/boc_side_img_box][boc_divider divider_width=”50%” divider_position=”center” divider_height=”2px” divider_color=”#d802f4″][boc_heading]با دریافت رایگان دوره عشق ورزی به همسر، فقط ۵ ثانیه فاصله دارید![/boc_heading][boc_heading]برای دریافت پک صوتی، کتاب و دفترچه تمرینات، فرم زیر را تکمیل کنید![/boc_heading][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][boc_divider divider_width=”50%” divider_position=”center” divider_height=”2px” divider_color=”#d802f4″][boc_heading alignment=”right”]برای خرید محصولات، روی لینک های زیر کلیک کنید[/boc_heading]

حراج!

۵۰ بازی مهیج و ساده

39,000 تومان49,000 تومان

حراج!

افزایش اعتماد به نفس کودک

14,000 تومان19,000 تومان

حراج!

چه کار کنم همسرم به حرفم گوش دهد

49,000 تومان69,000 تومان

حراج!

درمان ترس کودکان

28,000 تومان37,000 تومان

مشاوره

90,000 تومان490,000 تومان

حراج!

مشکلات عاطفی زناشویی

14,000 تومان19,000 تومان

حراج!

نظم آموزی به کودک

9,000 تومان24,000 تومان

حراج!

همسرداری با گاو بنفش

6,000 تومان18,000 تومان

[/vc_column][/vc_row][vc_column][/vc_column]

6 دیدگاه در پول پول پول
 1. با سلام و درود و احترام خدمت شما استاد گرامی و معظم .
  با تشکر از سایت خوبتون ، به اطلاع میرساند که درگاه پرداخت بانک خراب هست و امکان خرید اینترنی وجود ندارد

 2. خدا خیرتون بده دستتتون درد کنه بابت مطالبی که گذاشتین کلی گشتم سایت شما رو پیدا کنم

 3. در زمینه ای که فعالیت میکنید جزو بهترین سایت ها هستید

 4. عالی بود تشکر انرژی گرفتم


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.