loading
چگونه برای همسرمان جذاب باشیم

چگونه برای همسرمان جذاب باشیم


چگونه برای همسرمان جذاب باشیم ؟ دختران و پسران به دلیل جذابیتهای ذاتی، به طرف هم کشیده می شوند و در نهایت با هم ازدواج می کنند. در تحقیقاتی که آقای جان گاتمن در حوزه زناشویی انجام داده اند، مشخص شد؛ در برخی از زوجین جذابیت پس از ازدواج، کمتر می شود و در برخی دیگر، همچنان بالا می ماند.

با رعایت کردن تکنیک های قدرتمند این مقاله، درجه جذابیت خود را در بالاترین حد نگه دارید!

دوست دارید بهترین سال ازدواج خود را همین امسال بسازید، حتما مقاله زیر را بخوانید!

  چگونه برای همسرمان جذاب باشیم

فهرست مطالب این مقاله

جذابیت برای همسر به چه معناست؟!
چگونه ظاهری جذاب داشته باشیم؟!
 چگونه رفتاری جذاب داشته باشیم؟!
چگونه جذابیت جنسی داشته باشیم؟!

در دنیای رنگارنگ امروزی که در جای جای آن می توان آثار رنگ و جذابیت را دید، برای افرادی که به خانواده خود اهمیت می دهند، یکی از مسائل مهم، جذاب ماندن برای همسر است!

از روش های قدرتمند که می توان برای همسر جذاب بود، ایجاد تنوع های سالم است.

اما اگر متفاوت بودن آنقدر آسان و راحت است، چرا تمام زوجها این رفتار و منش را انتخاب نمی‌کنند؟ و چرا مدام در زندگی‌های مختلف شاهد خیانت و نابه‌سامانی، آن هم به خاطر عدم جذابیت همسر هستیم؟ و زندگی‌های مختلف دچار هرج و مرج می‌شود؟

برای اینکه تبدیل به همسری خاص شوید، پیشنهاد می کنم کتاب همسرداری با گاوبنفش را بخوانید!

 جذابیت برای همسر به چه معناست؟! 

جذابیت از نظر لغوی در فرهنگ لغات آبادیس به معنای زیر است:

 قوه ای که هر چیزی را بجانب خود می کشد و جذب می کند.
 دلربایی

شاید بتوان جذابیت را به دو دسته کاملا مجزا تقسیم کرد

 جذابیت در چهره و اندام
 جذابیت در رفتار و کلام

اینکه ما جذابیت را فقط در رفتار ببینیم، مطلب درستی نیست. توجه کنید در این دنیای رنگارنگ امروزی، بالاخره جذابیت بصری برای تقریبا تمام افراد لازم است. حتی امروزه در مبلمان شهری نیز به جذابیت های بصری توجه ویژه می شود، چه رسد به جذابیت های ظاهری برای ما انسانها! پس جذابیت ظاهری چه از لحاظ اندام و چه به لحاظ چهره، خیلی مهم است و نمی توان گفت که جذابیت فقط و فقط به رفتار مربوط می شود.

نکته مهم در جذابیت برای همسر این است که نباید متمرکز روی جذابیت های ظاهری باشد.

جذابیت ظاهری نقش بسیار تعیین کننده ای در کشش های اولیه دارد ولی نمی تواند ماندگار باشد!

برای اینکه بتوان در طولانی مدت برای همسر جذاب ماند، باید به جذابیت های رفتاری نیز توجه ویژه داشت. این جذابیت ها را در بخش جذابیت های رفتاری بیشتر مورد توجه قرار خواهیم داد.

چگونه از مشکلات زناشویی عبور کنیم؟! در محصول صوتی زیر به این مهم پرداخته ایم!

 چگونه ظاهری جذاب داشته باشیم؟! 

یکی از نکات مهم در بحث جذابیت؛ تفاوت قائل شدن بین تکبر و جذابیت است. درواقع افراد متکبر بیشتر دنبال رضایت فردی هستند، ولی افراد جذاب بیشتر حس رضایت دیگران و ارتباط موثر با دیگران را طلب می کنند. معمولا افرادی به متکبرین جذب می شوند که ریشه های ناامنی دارند ولی تقریبا همه به افراد جذاب، تمایل پیدا می کنند. در جذابیت ظاهری به چند نکته توجه کنید

۱- تمیز و آراسته باشید

فراموش نکنید تمیز بودن را با حمام رفتن های بیش از حد، اشتباه نگیرید.

معمولا زوجین در طول روز، ساعات زیادی را با هم نمی گذرانند و اغلب به دلیل مشغله های کاری و رسیدگی به امور منزل، کمتر در کنار همدیگر هستند. اما توجه به این نکته که زمانهایی که کنار هم هستید را با چه کیفیتی در کنار هم می گذرانید، بسیار مهم است.

لطفا در زمان های کوتاهی که کنار همسرتان هستید، سعی کنید تمیز باشید!

دقت کنید آراستگی، کاملا سلیقه ای است. تلاش کنید با همسرتان در مورد آراستگی به توافق برسید، ممکن است آن چیزی که شما از آراستگی می پسندید خیلی مورد توجه همسرتان نباشد پس سعی کنید در مورد نوع پوشش، نحوه آرایش و پیرایش، با همسرتان همدل و همسو شوید!

پیشنهاد می کنم با گذراندن فقط ۵ ساعت جادویی کنار همسرتان زندگی خود را متحول کنید. حتما مقاله زیر را بخوانید

چگونه برای همسرمان جذاب باشیم

چگونه برای همسرمان جذاب باشیم

۲- لباس مناسب بپوشید

یعنی باید زمانی که در منزل هستیم هم مثل مهمانی لباسِ رسمی بپوشیم؟!

طبیعی است که در منزل باید راحت باشید و لباس های رسمی به تن نکنید ولی همسرتان، بیشتر شما را در منزل می بیند تا مهمانی ها و مکانهای رسمی، پس سعی کنید موقع خرید لباس های راحتی، حتما سلیقه همسرتان را لحاظ کنید. با این کار ساده هم لباس راحتی به تن می کنید و هم همسرتان از دیدن شما لذت خواهد برد!

۳- موهای زائد بدن

برخی از خانم بر این تصورند که فقط در مهمانی ها باید موهای زائد بدن را اصلاح کرد و تمیز بود.

فراموش نکنید بهترین و دوست داشتنی ترین فرد زندگی شما، همسرتان است، پس خود را آراسته کنید!

برخی از آقایان بر این باورند که موها و محاسن خود را در محافل رسمی باید اصلاح کنند که این تفکر بسیار اشتباه است. زوجهای هوشمند بیشترین توجه خود را معطوفِ خانواده می کنند. برخی از زوجین پس از مدت کوتاهی پس از ازدواج احساس می کنند با همسرشان خودمانی شده اند و گاهی اوقات به بهانه صمیمیت، حتی یک برس ساده به موهای خود نمی زنند.

۴- بوی خوب

در گام اول تلاش می کنم تفکرات اشتباهی که در ذهن ما جا افتاده است را اصلاح کنم. منظورم از بوی خوب این نیست که عطر و ادکلن های بسیار گرانقیمت بخرید و به خود بزنید! کافی است که با کمی خوش فکری و در زمان های کوتاهی که قرار است در طول هفته با همدیگر بگذرانید، از مواد خشبو استفاده کنید.

زوجهای هوشمند و جذاب، بهترین عطرهایی که دارند را برای همسر خود استفاده می کنند!

۵- دلبرانه حرف بزنید

گاهی اوقات شاید برای خانم ها با لطافت حرف زدن نشانه ای از دلبرانه حرف زدن باشد و شاید در نقطه مقابل آن، با صدای کلفت و مردانه حرف زدن هم دلبرانه حرف زدن برای آقایان باشد.

زوجهای دلسوز و دلبر، رفتارهای دلبرانه را به همدیگر یادآوری می کنند!

۶- ورزش کنید و خوش اندام باشید

باور کنید یا نه، خوش اندامی یکی از عوامل مهم در جاذبه ظاهری است.

فرض کنید هر شب، شب عروسی است و شما باید لباس عروسی به تن کنید پس به گونه ای بخورید و طوری ورزش کنید که انگار همین امشب باید لباس عروسی به تن کنید.

آقایان عزیز! باور کنید وقتی خوش هیکل می شوید، بیشتر فاکتورهای خونی شما و اکثر شاخص های سلامتی شما، بهتر خواهد شد. لطفا به خاطر خودتان هم که شده، ورزش کنید و به تناسب اندام خود اهمیت ویژه ای بدهید.

۷- شوخی های فیزیکی

شوخی کردن، دست نوازش بر سر و روی همسر کشیدن و شوخی هایی که احساس می کنید در خانواده مجاز هست، میتواند باعث تلطیف قلبهای شما شود و جلوی بسیاری از تلخی ها و عصبانیت های بی جهت شما را بگیرد!

 چگونه رفتاری جذاب داشته باشیم؟! 

مفهوم جذابیت با آن چیزی که اغلب مردم تصور می کنند بسیار متفاوت است. دانشمندان به این موضوع واقف شده اند که جذابیت یک شخص، فقط به چهره و اندام او ربط ندارد. حتما گاهی اوقات این احساس به شما دست داده است که به اندازه ی کافی برای همسرتان، جذاب نیستید.

محبوبیت و جذابیت، مادرزادی و ارثی نیست!

احتمالا زوجهایی که محبوبِ همسر خود هستند، کارهای خاصی انجام می‌دهند که با دلِ همسرشان چنین می‌کنند. در ادامه می خواهم نکات مهمی را بگویم که بدانید با رعایت کردن این نکات بیشتر از اینکه جذابیت ظاهری داشته باشید، می توانید در دل همسرتان نفوذ کنید.

مهمترین عامل کشش زوجها به همدیگر، جذابیت در رفتار است. مهم است که با همسرتان چگونه برخورد می کنید.

۱- وقت شناس و سرقولتان باشید

همانطور که قرار ملاقات کاری با رئیس، برایتان بسیار مهم است و سعی می کنید همه چیز مرتب باشد، به همان ترتیب سعی کنید قرارهایی که با همسرتان تنظیم می کنید را اهمیت دهید. قطعا همسرتان می تواند نقش تعیین کننده تری نسبت به رئیس در زندگی و آرامش شما داشته باشد.

۲- از واژه های احترام آمیز استفاده کنید

حتما می دانید که جذابیت یک شبه به دست نمی آید. پس برای کسب جذابیتِ همسر، حسابی باید تلاش کنید. اصلا فکر نکنید با احترام  صدا زدن همسرتان، نشانه دوری شما نسبت به او است. از کلمات احترام آمیز استفاده کنید و آثار آن را در زندگی ببینید!

وقتی همسرتان را با واژه های احترام آمیز صدا می کنید، دیگران هم این کار را از شما یاد خواهند گرفت!

۳- با لبخند و روی گشاده با او صحبت کنید

هر انسانی خسته و از شرایط روزگار نالان می شود. احتمالا می دانید که باعث و بانی تمام مشکلات زندگی شما، همسرتان نیست! پس به او لبخند بزنید تا ارتباط قوی با همدیگر بتوانید ناملایمات زندگی را بهتر مدیریت کنید و از پس مشکلات زندگی بر بیایید!

وقتی همسرتان وارد منزل می شود، به استقبال او بروید! این کار جذابیت شما را چند برابر می کند.

۴- واضح صحبت کنید و کمی انعطاف داشته باشید

با کنایه صحبت کردن نه تنها از جذابیت شما کم می کند که به احتمال زیاد ریشه بسیاری از مشکلات زناشویی نیز هست. وقتی مستقیم حرف خود را (البته با احترام) به همسرتان می گویید، او دقیقا متوجه می شود که مساله اصلی شما چیست. فراموش نکنید که کمی هم انعطاف داشته باشید تا بتوانید بهتر مذاکره کنید.

تقویت مهارتهای ارتباطی با همسر می تواند جلوی طلاق عاطفی را بگیرد. حتما مقاله زیر را بخوانید.

۵- ارتباط چشمی خود را با او حفظ کنید

۶- به او حس امنیت بدهید

۷- از موبایل، شبکه های اجتماعی و تلویزیون به دور باشید

۸- صادق باشید و به حرفهای او گوش دهید

زندگی بازی شطرنج نیست که برای همسر خود مدام نقشه های مختلف بکشید!

هر چه قدر در زندگی صادق باشید نتیجه بهتری خواهید دید. ممکن است با صداقت، کمی زمان طولانی تر شود ولی صادق باشید و سعی کنید با صداقت به حرفهای همسرتان گوش دهید.

اگر دوست دارید همسرتان به حرف شما گوش دهد، دوره آموزشی زیر را از دست ندهید!

۹- از ویژگی های مثبت همسرتان تعریف کنید

همه ما انسانها از اینکه دیده شویم و ویژگی های مثبت مان تایید شود، لذت می بریم و انگیزه فراوان برای ادامه زندگی خواهیم گرفت. وقتی همسرتان را ستایش می کنید، در واقع او را تکریم کرده اید و به او انگیزه زندگی میدهید.

۱۰- کینه به دل نگیرید و مهربان باشید

اگر واقعا معتقدید که همه انسانها اشتباه می کنند، بپذیرید که همسر شما هم از این قاعده مستثنا نیست، پس به راحتی او را ببخشید و کینه از او و خانواده اش به دل نگیرید.

۱۱- مسوولیت کار اشتباه خود را به عهده بگیرید و عذرخواهی کنید

شاید برای شما هم سخت ترین کار، پذیرش خطا باشد!

مطمئن باشید با پذیرش خطای خود، از اعتبار و جذابیت شما نه تنها کم نخواهد شد، بلکه چندین برابر خواهد شد.

عذرخواهی از همسر فقط با گفتن یک ببخشید و خرید کادو انجام نمی شود! در مقاله زیر اصول عذرخواهی صحیح را گفته ایم!

۱۲- علاقه خود را به همسرتان نشان دهید

سعی کنید در وهله اول شخصیت قوی داشته باشید و با خطاهای خود به صورت صحیح برخورد کنید و پس از آن محبت درونی خود را به همسرتان ارزانی دارید

محبت و علاقه به همسر فقط گل خریدن نیست! لطفا کمی خلاق باشید!

چگونه باید خود را ببخشیم تا ذهنی آرام داشته باشیم؟ در مقاله زیر روش عَمَلی بخشش خود را گفته ایم!

 چگونه جذابیت جنسی داشته باشیم؟! 

جذابیت های جنسی یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار در برقراری یک رابطه سالم جنسی در زوجهاست. یکی از مهمترین عوامل جدایی در زوجها، نداشتن رابطه جنسی مناسب با همدیگر است، پس برای این رابطه سرمایه گذاری کنید. اگر در آزمایشات پزشکی سربلند بیرون آمده اید، به احتمال بسیار زیاد باید به دنبال دلایل ذهنی و روانی برای جذابیت های جنسی باشید.

چگونه برای همسرمان جذاب باشیم

چگونه برای همسرمان جذاب باشیم

رازِ مهمی در بالا بردن جاذبه جنسی وجود دارد که توجه به آن می تواند زندگی شما را تغییر دهد!

این راز خود شما هستید. وقتی شما خود را جذاب ببینید، همسرتان هم همین نگاه را خواهد داشت. اما وقتی احساس خوب بودن نکنید، این احساس را به او هم منتقل خواهید کرد. یکی از اشتباه هایی که زوجین در روابط شان می کنند این است که انتظار دارند آن چیزی را که در خودشان احساس نمی کنند، همسرشان به آنها بدهد.

 بدن تمیز و خوشبو داشته باشید
 فضاهای جدید را امتحان کنید
 لباس های جذاب و زیبا به تن کنید
 ظاهری آراسته و جذاب ایجاد کنید
 زدودن موهای زائد بدن
 استفاده از کلمات محبت آمیز و تحریک کننده
 چشمک بزنید و عشوه گری کنید
 نگاه تحریک آمیز کنید
 اندام جنسی خود را باور داشته باشید
 قبل از ارتباط جنسی، معاشقه کنید
 مثل مرغ و خروس نباشید (زمان صرف کنید)
 لمس و نوازش قبل از رابطه خیلی مهمه
 دور ماندن از استرس های روزانه و آرامش دادن به همسر

آیا شما هم مشکلات عاطفی با همسرتان دارید؟ با خرید این محصول از دست این نوع مشکلات خلاص شوید!

چگونه برای همسرمان جذاب باشیم – چگونه برای همسرمان جذاب باشیم- چگونه برای همسرمان جذاب باشیم

برای آقایانبرای خانم هاهمسرداری

جذابیتجذابیت زن برای شوهرجذابیت مرد برای زنجذب شوهرجذب شوهر به زنچگونه یک زن جذاب برای شوهر شویمراههای جذابیت زن برای شوهرشهمسر جذاب

مهدی مقیم اسلاممشاهده نوشته ها

بسیار خوشحالم که به همراه یک تیم متخصص و دلسوز، مهارتهای همسردرای و تربیت کودک را به اشتراک می گذاریم، به امید شادی و طراوت بیشتر خانواده شما...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.